Po loňském rekordním ročníku, během kterého se organizátorům podařilo vybrat více než 315 tisíc korun pro dvanáctiletou Kristýnku, bude mít akce opět charitativní nádech. Tentokrát je věnována šestileté Elišce a sedmnáctiletému Ondrovi, jejichž životní příběhy si můžete přečíst na internetové stránce cecacup.cz.

„S rodinami jsme se osobně seznámili a těšíme se na další setkání přímo na turnaji,“ řekl jeden z hlavních organizátorů Jakub Vaněk. „Zároveň věříme, že si hráči i diváci opět odnesou nezapomenutelný zážitek,“ dodal. Návštěvníci se mohou těšit na zápolení 16 týmů a scházet nebudou ani tradiční atrakce: vodní fotbálek, skluzavka pro děti, fotobudka nebo soutěže s Colliery Crossfit Opava.

Daniel Kováč
Opava jde v pondělí do přípravy, v kabině pět nováčků

Po nucené roční odmlce dorazí i ambasador turnaje Libor Kozák. Autogramiádu bývalého hráče Lazia Řím či Aston Villy lze bezesporu označit za další důvod, proč si sobotní den zpříjemnit na Minervě. „Loni jsem se zúčastnit nemohl vzhledem k přípravě se Spartou, ale letos mi termín sedí a těším se,“ vzkázal Kozák.

V charitativní aukci bude k mání dres Nedvěda, Coufala a dalších

Součástí Ceca Cupu je každoročně i populární dražba podepsaných dresů. „Na webu sportovniaukce.cz běží v tuto chvíli hned dvě včetně exkluzivní s Cristianem Ronaldem, ale ochuzeni nebudou ani návštěvníci přímo v areálu, kde jim nabídneme dres Pavla Nedvěda z Juventusu či Vladimíra Coufala z West Hamu,“ pozval další z hlavních organizátorů Ivo Kratochvil.

Je však nutné zmínit i fakt, že na Minervě bude nutné dodržovat aktuální koronavirová opatření pro venkovní sportovní akce. Všichni návštěvníci (maximálně 500) se musí prokázat očkováním (nejméně 22 dnů po první dávce), negativním PCR (ne starším než 7 dnů) nebo antigenním (ne starším než 72 hodin) testem, či potvrzením o prodělání nemoci covid-19 (platné 180 dnů od prodělání).

Začátek charitativního turnaje je naplánován na 9:00 a slavnostní vyhlášení včetně aukce proběhne přibližně v 16.30.