První sraz se koná v neobvyklém termínu kvůli mistrovství světa, které hostí Austrálie a Nový Zéland od 20. července do 20. srpna. „Většina hráček má za sebou teprve první týden trénování, takže ještě nebudou rozehrané. Neočekávám proto, že budou ve stoprocentní formě,“ prohlásil Karel Rada.

Česká reprezentace se v úterý přesunula vlakem z Prahy do Ostravy, kde je ubytovaná. Zápas proti Slovensku začne na Městském stadionu v Opavě v pátek 14. července v 18.30 hodin, duel se Severním Irskem má v úterý 18. července výkop v 19.30 hodin.

Zdroj: Youtube

„Utkání se Slovenskem bude mít nádech rivality. Hodně Slovenek působí v české lize, jsme si blízko a hrajeme s nimi pravidelně. Mají zajímavý tým. Severní Irsko se loni poprvé v historii kvalifikovalo na mistrovství Evropy, kde nasbíralo cenné zkušenosti ze zápasů s velkými soupeři, takže pro nás bude střetnutí výzvou,“ představil Rada první dva soupeře nové sezony.

Klára Cahynová, fotbalistka španělského klubu Sevilla FC
Holky to umí taky: Česká fotbalistka Cahynová prozradila, kolik bere v Seville

Ligu národů odstartuje česká reprezentace 22. září ve Slovinsku, dalšími soupeřkami jsou v lize B a skupině B4 Bělorusko a Bosna a Hercegovina. „Chceme postoupit do ligy A, vytvořili bychom si tím lepší pozici pro los evropské kvalifikace. Nejsilnějším soupeřem ve skupině bude Slovinsko, komplikací je Bělorusko. Hledá zemi, kde bude své domácí zápasy hrát,“ dodal Karel Rada.

Zápas Česka proti Slovensku bude možné sledovat přímo na Městském stadionu v Opavě a nebo v přímém přenosu na ČT sport. Vstupenky jsou k dispozici ZDE.