Výběr hostí šel do vedení po půlhodině hry zásluhou McFaddenové, v nástupu do druhého poločasu zvyšovala Beattieová. Generálka na zářijový start Ligy národů tak skončila pro svěřenkyně Karla Rady porážkou. „Nesedlo nám to,“ řekl Rada.

„Vzhledem k fázi přípravy na novou sezonu jsem neočekával žádný super zápas. Hráčky jsou po kondičních soustředěních a hrubých přípravách, takže se postupně dostáváme do herní složky,“ vykládal trenér ženského národního týmu.

Česko - Slovensko 3:0 (přípravný zápas v Opavě, 14. 7. 2023)
Fotbalistky přehrály Slovenky, v Opavě udeřily v závěru. Jak to viděl kouč Rada?

„Po našich chybách jsme soupeři darovali dva góly, a to si příště musíme lépe pohlídat. Naše hra nebyla dobrá, hodně jsme ztráceli balon a dělali jsme mnoho nevynucených chyb,“ dodal zklamaný český kouč Karel Rada.

„V prvním poločase jsme se nemohli dostat do hry, byly pod velkým tlakem. Lepší pasáž jsme měly jen na konci zápasu, ale gól nedaly. Prvnímu inkasovanému předcházela špatná rozehrávka, to beru na sebe,“ uzavřela česká brankářka Barbora Votíková.

Příprava (úterý 18. 7. 2023):

Česko - Severní Irsko 0:2 (0:1)

Branky: 26. McFadden, 48. Beattie. ŽK: Černá, Cahynová (obě Česko). Rozhodčí: Diakow (Pol.). Diváci: 778. Hráno v Opavě.

Česko: Votíková – Dlasková (64. Šlajsová), Pochmanová, Jelínková (85. Kotrčová), Pěčková – Cahynová – Cvrčková (63. Růžičková), K. Dubcová, Sonntagová (46. Svitková), Černá (63. Khýrová) – Žufánková (46. Stašková). Trenér: Karel Rada.