„Navzdory složité ekonomické situaci v zemi se nám opět podařilo nashromáždit nádhernou částku, což nás velmi těší a zároveň motivuje,“ řekl spoluorganizátor Ceca Cupu Jakub Vaněk.

Celková suma se skládala z několika zdrojů. „Prostřednictvím internetové aukce sportovních dresů se nejprve podařilo vybrat 64 tisíc korun, sponzoři, partneři a drobní dárci přidali 60 tisíc, přímo na Minervě vynesla další dražba 51 tisíc a dobrovolné vstupné rekordních 20 tisíc,“ vysvětlil další z organizátorů Ivo Kratochvil.

„Všem dražitelům, sponzorům, dárcům i návštěvníkům moc děkujeme,“ dodal s odkazem, že největšími donátory byli senátor pro Opavsko Herbert Pavera a Marek Veselý, zastupitel statutárního města Opavy, kteří vydražili dresy za více než 44 tisíc korun.

Do areálu si navzdory chladnému počasí našli cestu sportovní příznivci všeho věku a v hojném počtu využili několik zábavných atrakcí: populární byl zejména vodní fotbálek, airtrack a malování na obličej pro děti. Fronta se tvořila také u stánku bistra Dík a Čau, jež se na Ceca Cupu objevilo poprvé, a pozornost pochopitelně vzbudila i autogramiáda ambasadora turnaje Kozáka, trenéra mistrovského BK Opava Petra Czudka a bývalého fotbalového reprezentanta Zdeňka Pospěcha.

Miloslav Brožek
Opavský kouč si první týden přípravy pochvaloval. Na radaru zkušený ligista

Samotný turnaj opanoval tým Bobule, který ve finále porazil 3:1 Ceca Team s Kozákem v sestavě. Z bronzu se tentokrát radovali několikanásobní šampioni z BU1 Teamu, jež táhl jedenáctigólový nejlepší střelec Petr Hlaváček. Nejlepším hráčem byl zvolen Jakub Vaněk z Ceca Teamu a nejlepšího brankáře Daniela Borče měly mezi tyčemi Bobule.

Vítězům i poraženým pogratuloval kromě zmíněných osobností i opavský primátor Tomáš Navrátil. „Rozsah akce a celkový výtěžek byl neuvěřitelný. Děkuji organizátorům za pozvání a moc rád se zúčastním i příště,“ prohlásil Navrátil.

Dojatí rodiče Ondry následně obdrželi šek, čímž byl Ceca Cup za bouřlivého potlesku všech přítomných ukončen. „Příští rok nás čeká jubilejní 10. ročník a už teď máme spoustu plánů a nápadů. Věříme, že se nám je podaří zrealizovat,“ dodal Kozák.