Po loňském devátém ročníku, během něhož se organizátorům podařilo vybrat 195 tisíc korun pro pětiletého Ondřeje Kanovského, je tentokrát věnován Patricii Kies (6) a sourozencům Adéle (13) a Matyášovi (11) Markovým, jejichž životní příběhy si můžete přečíst na webu cecacup.cz.

„Letošní jubilejní ročník je v mnoha ohledech speciální. Jeho první část proběhla už předminulý pátek v rámci charitativního utkání mezi Osobnostmi Opavy a Realem Top Praha na stadionu v Městských sadech, druhá se uskuteční už podesáté na Minervě. Výtěžek z obou se následně sečte a bude v plné výši předán rodinám,“ řekl jeden z organizátorů Jakub Vaněk a připomněl, že první část vynesla rekordních 400 tisíc korun.

Návštěvníci se tentokrát mohou těšit na zápolení 13 týmů a scházet nebudou ani doprovodné atrakce: vodní fotbálek, skákací hrad, fotobudka, malování na obličej a večerní turnaj v beer-pongu pro dospělé. O stravování se opět postará oblíbené opavské bistro Dík a Čau.

Z osobností ze sportovního prostředí se Ceca Cupu tradičně zúčastní i jeho ambasador Kozák, kterému budou letos více než zdatně sekundovat kouč opavských basketbalistů Petr Czudek a bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Pospěch.

„Jejich odpolední autogramiádu lze bezesporu označit za další z důvodů, proč si sobotní den zpříjemnit na Minervě,“ doplnil další z pořadatelů Vít Nevřela.

Krejčí, Pospěch, Stromský a další…

Součástí Ceca Cupu je každoročně i populární aukce podepsaných dresů, v níž pochopitelně nebude scházet ani Kozákův.

„Na webu sportovniaukce.cz běží v tuto chvíli exkluzivní dražba dresu Víta Krejčího z NBA, ale ochuzeni nebudou ani návštěvníci přímo v areálu. Podepsaný trikot nám totiž kromě Libora Kozáka věnovali Petr Czudek, Zdeněk Pospěch a Marek Stromský,“ pozval třetí člen úzkého organizačního týmu Ivo Kratochvil.

Začátek turnaje je naplánován na 8:30, slavnostní vyhlášení včetně předání charitativního šeku proběhne přibližně ve 14:00. Následovat bude autogramiáda a od 15:00 je naplánováno promítání druhého utkání české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy. „Věříme, že si hráči i diváci opět odnesou nezapomenutelné zážitky,“ uzavřel Nevřela.