Ve dvě hodiny po poledni začal na fotbalovém hřišti v Kravařích doprovodný program již šestého ročníku charitativní akce „Pomozte postiženým dětem“, kterou pořádá okresní fotbalový svaz. „Tuto akci jsme poprvé pořádali před šesti lety. Prvotní myšlenkou bylo utkání mezi fotbalovými rozhodčími okresu proti výběru sudích z celé republiky. Výtěžek z akce, který se pohyboval okolo šesti tisíc korun, jsme předali Charitě Opava,“ řekl na úvod hlavní organizátor Andreas Drastík.

Od těchto dob však již nabyla celá akce na rozměrech. Nejdříve se na hrací ploše představili zhruba tisícovce diváků, mezi nimiž bylo velké množství těch nejmenších, ve fotbalovém turnaji sponzoři celé akce. Na trávníku si to v úvodním zápase rozdali hráči O2 proti zaměstnancům Ostroje. Po velkém boji se nakonec rozešli smírně 1:1. Ve druhém utkání Ostroj nestačil na mužstvo Hanácké kyselky, když prohrál 0:2. V posledním zápase Hanácká kyselka porazila O2 1:0 a stala se vítězem turnaje. Mezitím probíhal okolo hřiště doprovodný program, který nenechal klidným jediné dítě v okolí. Nejmenší návštěvníci akce se mohli svést na poníkovi, prohlédnout si historická auta a motorky nebo si do sytosti zaskotačit v nafukovacím hradu. „Celou tuto akci jsme zaměřili především na nejmenší děti. Ty měly všechny atrakce zdarma. Velký zájem měli naši nejmenší především o nafukovací hrad a poníka,“ pokračoval s úsměvem Drastík. Poté již na hřiště vyběhli ke svému zápasu benjamínci Malých Hoštic proti domácím Kravařům. Do boje šli s maximálním nasazením a zápalem, a ne každý souboj skončil úsměvem. Malí fotbalisté se nakonec rozešli smírně v poměru 2:2.

Součástí charitativní akce byl také turnaj sponzorů.Poté, co se na ploše představily také mažoretky, se již vše schylovalo k vrcholu sobotního odpoledne, kterým byl zápas členů okresního fotbalového svazu proti výběru osobností. Za ten nastoupil například brankář hokejových Vítkovic Marek Pinc, jeho kolega z klubu a reprezentace Michal Barinka, hokejový reprezentant Francie David Dostál a bývalí fotbalisté Ostroje Opava, kteří byli zastoupeni například Farským, Bedrichem, Komárkem, Kamrádem nebo Axmannem. Ze současných fotbalistů nastoupili opavští odchovanci Sedláček se Švejdíkem a také kravařský hrající kouč Černín. Divákům nabídli velké množství pohledných akcí a krásných branek, které přítomné mnohdy zvedaly ze sedadel. „Jsme velmi rádi, že si tyto osobnosti sportovního dění našeho kraje udělaly na tuto akci čas a přišly podpořit naši myšlenku,“ kvitoval s povděkem účast známých tváří Drastík. Zápas skončil nerozhodným výsledkem 5:5, a o vítězství osobností tak rozhodly až penalty.

Předávání sponzorských darů.Celá akce byla ukončena slavnostním předáním výtěžku formou šeku z rukou sponzorů Charitě Opava. „Chceme poděkovat všem sponzorům, městu Kravaře i aktérům této charitativní akce, že se zúčastnili, a pomohli tak postiženým dětem. Doufáme, že příští rok se za jejich podpory tato akce opět uskuteční. Rádi bychom o nějaký ten stupínek pozvedli finanční částku pro děti, které ji opravdu potřebují,“ uzavřel Drastík.