Domácí duely se pro Nečkův tým stávají zřejmě noční můrou. Z posledních jedenácti vystoupení na vlastním trávníku, když pomineme pohár s HFK Olomouc, pouze čtyřikrát poznali chuť vítězství a v jednom případě zachraňovali remízu v nastavení (první kolo podzimu se Slováckem - poznámka autora).

Tato bilance je pro tým, který má hrát o čelo, žalostná. Celé martyrium odstartovalo na jaře. Slezský FC začal doma s Duklou, kterou podcenil a nečekaně prohrál 0:2, jednalo se o hotový výbuch.

Další domácí vystoupení Slezanů byla po herní stránce dobrá, jenomže mizerná koncovka vše zhatila. Například proti Bohemce režírovali Nečkovci dění na hřišti, jenomže nebyli schopni překonat skvělého Wintra, vše vyvrcholilo zahozenou penaltou Dušana Půdy.

Jarní zkraty na vlastním hřišti pak v konečném zúčtování zhatily žluto- modrým jejich postupový sen. Bohužel černá můra pronásleduje Slezany i v novém ročníku a z tribun se začíná ozývat pískot.

Proti Slovácku zachraňoval bod Halaška v nastaveném čase, následovala jasná výhra nad silným Hradcem a zdálo se, že Opava je z nejhoršího venku. Opak je ale pravda. Na řadu přišly dva kolapsy ve druhých poločasech, kdy nečkovci svým sokům darovali body doslova na zlatém podnosu a ztratili vyhrané zápasy. (Proti Jihlavě dvě zahozené penalty, s Třincem individuální chyby a špatná koncovka).

Ano, Slezané bojují s úzkým kádrem, a příchod dvou kvalitních posil by zajisté pomohl, na druhé straně ale ztrácet body doma je neomluvitelné, protože vedle bodového zisku mohou týmu za chvíli chybět i fanoušci.

Posledních 11 domácích zápasů SFC:

Jaro: SFC – Dukla 0:2
SFC – Ústí nad Labem 4:2
SFC – Příbram 0:1
SFC – Bohemians 0:1
SFC – Fulnek 2:0
SFC – HFK Olomouc 1:2
SFC – Hlučín 4:0

Podzim: SFC – Slovácko 1:1
SFC – Hradec Králové 3:1
SFC – Jihlava 1:2
SFC - Třinec 1:2