Opavský klub, který má nakročeno k postupu do naší nejvyšší fotbalové soutěže, v pondělí odpoledne reagoval na události z posledního domácího zápasu s Českými Budějovicemi, jenž dospěl k remíze 1:1.

Fanoušci sice připravili nádhernou velkoplošnou choreografii na tribuně F jako vzpomínku na osvobození Opavy v roce 1945, neobešlo se to ovšem bez nepřístojností. Jeden z příznivců dokonce vběhl na hrací plochu a mělo dojít i k napadení pořadatelské služby.

Na začátku tohoto týdne se proto klub uchýlil k razantním opatřením, které reagovaly na porušení návštěvního řádu stadionu. „Do odvolání platí zákaz vnášet a používat na stadionu všechny formy možného zakrývání (velkoplošné choreografie, transparenty, vlajky…).

Zákaz platí rovněž pro tzv. kartoniády. Povoleny budou pouze vlajky s klubovou symbolikou určené pro zavěšení na vyhrazená místa (nepřekrývající reklamní plochy),“ psalo se v pondělním vyjádření.

Došlo navíc k předání veškeré fotodokumentace a videozáznamů do rukou policie, která se celou záležitostí zabývá. Klub přitom může dostat vysokou pokutu.

„Ve čtvrtek bylo zahájení disciplinární řízení. To jako celek bude řešit události ze zápasu s Českými Budějovicemi. Kromě napadení pořadatelské služby a vniknutí fanouška na hřiště jde i o používání pyrotechniky na stadionu,“ komentoval technický ředitel Slezského FC a vedoucí druholigového áčka Jaroslav Rovňan.

Po čtvrteční schůzce mezi klubovými představiteli a zástupci fanoušků se ovšem zákaz zmírnil. Obě strany se shodly na tom, že by se závěrečné dva domácí zápasy Opavy proti Příbrami a Frýdku-Místku slušelo odehrát v odpovídající atmosféře.

Proto byly podmíněně povoleny velkoplošné choreografie, transparenty, vlajky či kartoniády.

„Dohoda je postavena na vzájemné důvěře mezi klubem a fanoušky. Dohodli jsme se, že to povolíme, ale fanoušci nám budou garantovat, že se nebude používat pyrotechnika a nikdo nebude vbíhat na hřiště. Pokud by to bylo porušeno, zákaz se změní na nepodmíněný,“ poznamenal ještě Jaroslav Rovňan.

Zrušený zákaz kvitovali také příznivci SFC.

„Na schůzce jsme se na něčem dohodli a garantovali, že ze strany fanoušků neproběhnou žádné excesy. Přece jenom konec sezony se blíží, Opava má postup do ligy na dosah, proto jsme nechtěli, aby došlo k fanouškovskému bojkotu a podobně,“ mínil šéf kotle Slezského FC Tomáš Hrubý.