„Výborný rok, po loňské sezoně je nynější pátá pozice ohromný úspěch a konečně nemusíme myslet na záchranu. Máme 20 bodů, a co se týče bodů pravdy, tak na tom také nejsme nejhůře,“ pochvaluje si trenér Miroslav Bedrunka a pokračuje:

„Pokud bychom ve zbytku sezony získali ještě nějakých 17 až 18 bodů, byl bych opravdu velmi šťastný.“

Chuchelná opravdu zažila úspěšné období a hráči si za to mohou nyní užívat fotbalového volna. „Do Vánoc mají klid, žádné tréninky je nečekají. Mají možnost chodit si zahrát do tělocvičny místní školy, která nám ji pronajímá, ale tohle je individuální, teď nikoho nenutím.

První trénink bude na Silvestra, což už je naše tradice. Sejdeme se a dáme si jeden zápas, opravdové tréninky začnou až 10. ledna.“

Jiné týmy se už nyní poohlížejí po možných posilách a obměnách kádru, ne však Chuchelná, která rozhodně žádnou přestupní horečkou netrpí. „Neplánujeme žádné změny. Zatím mi žádný z kluků neřekl, že by měl v plánu končit, takže počítám s tím, a taky bych si to přál, že druhou část sezony odehrajeme ve stejném složení.

Dokonce se nám povedlo postupně zapojit do týmu i mladé dorostence, kteří si v sezoně vedli skvěle, takže nemáme žádný důvod měnit. Snad jediný post, kde bychom přivítali nového hráče, je útočník, který nám v současnosti opravdu chybí. Měli jsme štěstí, že se nám vyhýbala zranění, ale na to nemůžu spoléhat pořád, a proto bych nějakého útočníka přivítal, ale zatím je to jen přání.“

Vypadá to tedy, že kádr by mohl zůstat pohromadě prakticky bez větších změn, ale i tak bude velmi důležitá příprava na zbytek sezony, která ukáže, co udělaly vánoční svátky s kondicí hráčů. „Plánujeme dvě přátelská utkání, sice zatím nemáme pevný rozvrh, ale chceme ta utkání odehrát v Hlučíně a v Kravařích, kde je možnost využít umělé trávy.

Jinak si musíme vystačit s tělocvičnou, kde se budeme hlavně snažit zapracovat na fyzické připravenosti hráčů.“

Jednou z největších opor Chuchelné je Adam Nedvěd, který během 13 zápasů zaznamenal 14 gólových zásahů, a je tak samozřejmě nejlepším střelcem svého týmu. Nepanují obavy, že by se tento talentovaný mladík rozhodl z Chuchelné odejít?

„Musím říct, že naše hra je hodně postavená právě na Adamovi a jeho odchod by byl velkou ztrátou, ale osobně si nemyslím, že by měl nějaké zaječí úmysly. Je to mladý kluk, a studuje v Brně medicínu a myslím si, že fotbal je pro něj hlavně zábava.

V létě se ozvaly Strahovice, že by jej chtěly, ale Adam řekl, že chce zůstat v Chuchelné, a já věřím, že to pořád platí.“

Petr Večeřa