O víkendu čekal na benešovské borce Šumperk, který se po zmíněném nedělním vítězství probil do čela tabulky. Družina Tomáše Kamráda se naopak propadla až na její samotné dno. Pojďme ale pěkně od počátku.

Už pátá minuta nabídla první gól v síti hostů. Poté, co nesklapla ofsajdová past benešovských obránců, se hnal kupředu Horák, který nedal Kramářovi šanci. Šumperk měl na kopačkách ještě dvě velké příležitosti, ovšem sóla domácích útočníků se minula gólovým účinkem.

Ve 36. minutě bylo na pořadu vyrovnání. Po straně se dostal balon až k Lhoťanovi, jenž střelou ze sedmi metrů umístil přesně do šumperské svatyně. Druhý poločas vypadal z pohledu hostů nadějně.

„Hra se dost vyrovnala. Troufnu si říci, že Šumperku v závěru dokonce ubývaly síly,“ soudil trenér Dolního Benešova Tomáš Kamrád. I když vyložených šancí v druhé půli bylo poskrovnu, k vidění se naskytly dvě branky – mimochodem všechny v síti hostů.

Nejprve v 70. minutě nechala benešovská obrana úplně volného Opravila, který neměl se vstřelením druhého šumperského gólu větší problémy. O čtvrthodinu později to samé skoro v bleděmodrém. Po rohovém kopu domácího celku opět hostující defenziva dost laxně pustila ke hlavičkování Hecla, jenž zápas prakticky ukončil.

„Rozhodla naše nedisciplinovanost. Hráče soupeře máme rozebrané a každý náš fotbalista zodpovídá za svůj prostor. Takových hrubek se nemůžeme dopouštět,“ přiznal Tomáš Kamrád a vzápětí pokračoval několika větami na závěr: „Druhý poločas byl skutečně vyrovnaný. Doslova sami jsme se připravili o dobrý výsledek, protože podle mého názoru jsme měli minimálně na remízu, zvlášť když Šumperk fyzicky odpadal. Můžeme jen litovat velkých chyb na naší straně.“

Šumperk – Dolní Benešov 3:1 (1:1)
Branky: 5. Horák, 70. Opravil, 84. Hecl – 36. Lhoťan
Sestava Dolního Benešova: Kramář – Rozsíval (75. Šrom), Robin Štefek, Spruch, Roman Štefek – Moravec, Juchelka, Středula, Holčák – Müller (55. Literák), Lhoťan

(dus)