Jeho tým totiž vedení nakonec neudržel, prohrál, a navíc zahodil dva pokutové kopy. A to už je docela rarita. „Je to hodně smutné, když neproměníte dvě penalty, a ještě navíc prohrajete. Pevně doufám, že se tohle již nebude nikdy opakovat,“ pronesl sklíčeným hlasem autor jediného opavského gólu.

Utkání přitom začalo pro Slezský FC velmi dobře. V prvním poločase žluto-modří na trávníku jasně kralovali, zaslouženě vstřelili vedoucí gól a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli být oni tím zklamanějším týmem.

„První poločas nebyl z naší strany špatný. Pohořeli jsme však na koncovce. Kdybychom vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Pak přišly ty dvě penalty,“ odmlčel se opavský fotbalista a svůj gólový zářez ze sedmadvacáté minuty komentoval slovy: „Vyšla nám standardka, Radomír Víšek mi poslal míč na hlavu a mně se ho podařilo dobře trefit.“

Trenér Neček před utkáním změnil rozestavení, vsadil na ofenzivu, když hru postavil jen na třech obráncích. „Tato strategie nám vycházela, měli jsme silný střed, soupeře se nám dařilo přehrávat. Pak přišly ty již zmiňované okamžiky, které rozhodly,“ pokračoval Petr Cigánek.

V poločasové přestávce nabádal kouč své svěřence nadále k aktivitě. Ovšem opavští fotbalisté svého trenéra nevyslyšeli. „Zdůrazňoval, ať nehrajeme pasivně. To se nám ale až tak zase nedařilo,“ kroutil hlavou Petr Cigánek.

Opavským utekly tři body doslova mezi prsty. Možnost reparátu mají hned za týden v Ústí nad Labem. „Nemůžeme si dovolit další ztrátu. Musíme se oklepat a přivézt z Ústí tři body,“ řekl odhodlaně Petr Cigánek.