„Zimní přípravu jsme začali v sobotu 16. ledna. V úterky a soboty budeme trénovat normálně venku. V pátek pak budeme v hale,“ prozrazuje na úvod manažer strahovického klubu Josef Dombek.

Co se týče přípravných utkání před začátkem jarní části sezony, tak v tom už mají ve Strahovicích téměř jasno. „V únoru sehrajeme přáteláky postupně s Chlebičovem, Stěbořicemi a nakonec s Kravařemi. Generálkou na jarní boje pak bude duel s Chuchelnou,“ konstatuje strahovický manažer.

Většina týmů jezdí před začátkem druhé části sezony naherní soustředění. Jak jsou na tom v tomhle směru Strahovice? „My určitě nebudeme žádnou výjimkou. Jako tradičně odcestujeme na začátku března na Bílou Holubici, kde pobudeme čtyři dny.

Naším hlavním cílem zde bude nabrat síly před těžkým boji v druhé části sezony. Nesmím ani opomenout dva zápasy, které během této doby odehrajeme. Nejprve se střetneme s Hradcem a následně s Kylešovicemi,“ říká Josef Dombek.

Cílem Stahovic na jaře bude již zmiňovaná záchrana. Jaký recept podle manažera Dombka k ní vede? „Určitě musíme zlepšit především útočnou fázi. V ní jsme byli na podzim opravdu hodně špatní. Pokud se nám to skutečně na jaře podaří, tak nemám o záchranu obavy.“

Důležitou postavou strahovického týmu je bezesporu střední záložník Ondřej Pekárek. Mnohé týmy si na něj dělají zálusk, ale k nějakému přestupu v zimě s největší pravděpodobností nedojde. „Ano je to tak. Naším cílem je skutečně Ondru udržet. Pokud však přijde nějaká velice dobrá nabídka, tak mu asi bránit nebudeme. Přesto bychom byli velice rádi, kdyby ještě alespoň na jaře u nás působil,“ říká strahovický manažer.

Strahovice chtějí v zimě svůj kádr o pár hráčů posílit. Velice nahlas se hovoří o příchodu Hendrycha z Háje ve Slezsku. „Ano, o tohoto hráče máme skutečně veliký zájem. Nedávno jsem se s ním dokonce sešel. Ale zatím to je stále padesát na padesát, že se u nás již na jaře objeví.

Chceme však jednat i s dalšími zkušenějšími hráči, jejichž jména ovšem nemohu prozradit,“ uzavírá Josef Dombek. V hledáčku Strahovic je také kanonýr z Chuchelné Adam Nedvěd.

Daniel Bartonec