Šestadvacetiletý obránce pražské Slavie přispěl k jeho zisku měrou vrchovatou a v areálu opavské Slavie bude k zastižení na hodinové autogramiádě od 10 hodin.

Charitativní turnaj v malé kopané Ceca Cup se letos koná už popáté a kromě Coufala dorazí i halový mistr Evropy v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša, bývalý hokejový reprezentant Michal Barinka, kvarteto opavských fotbalistů Jan Žídek, Matěj Hrabina, Václav Jurečka, Matěj Helebrand a scházet nebude ani tradiční patron akce Libor Kozák.

Ceca Cup 2018. Ilustrační foto.
TIP DENÍKU: Hvězdy na Ceca Cupu

Všichni zmínění se v nějaké roli zapojí do benefičního utkání osobností, které začne v 16:30, a po vyhlášení výsledků budou k dispozici také na autogramiádě.

„Jsme opravdu moc rádi, že si kluci našli čas. Někteří z nich už jsou v plné přípravě na novou sezonu, někteří si před startem letního drilu užívají dovolenou, ale i přesto přijedou. A šance vyfotit se s mistrovskou trofejí? To bude pro každého fanouška nezapomenutelný bonus navíc,“ řekl spoluorganizátor turnaje Jakub Vaněk.

Aukce podepsaných dresů vynesla více než 110 tisíc korun

Součástí Ceca Cupu je už tradičně i charitativní dražba podepsaných dresů, která letos zaznamenala rekordní výtěžek 113 373,- Kč. „Částka nás ohromila. Prostřednictvím hráčů i klubů se nám podařilo získat šestadvacet dresů včetně nejžádanějšího od Jaromíra Jágra a zapojení dražitelů více než předčilo naše očekávání,“ pokračoval Vaněk.

Fotbalisté Opavy narazí na Baník hned ve čtvrtém kole.
Prvoligový los: Opava začne u nováčka, derby s Baníkem ve čtvrtém kole

Výtěžek z aukce, potažmo z celého turnaje, pomůže nemocnému Rostíkovi Vegelovi, jenž se narodil s malformací cév v mozku, a přispěje také k opravě modelu hradu Karlštejn u dětského pavilonu Slezské nemocnice.

Kromě fotbalového zápolení ve třech věkových kategoriích a autogramiád známých sportovců se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program. „K dispozici budou atrakce jak pro děti, tak pro dospělé. Věříme, že do areálu zavítá co nejvíce sportovních příznivců a že si společně Ceca Cup užijeme,“ dodal Vaněk.