Fotbalista, který prošel Opavou a chvíli kopal třetí ligu za Dolní Benešov, nastřílel čtrnáct branek a po zásluze si přebral z rukou manažera D-sportu Petra Remeše zbrusu nové kopačky.

Dlouho to přitom vypadalo, že vítězem bude někdo z trojice Šupák, Lokša, Müller. Jenomže v jednom z posledních zápasů první B třídy rozstřílely Suché Lazce Město Albrechtice 10:1 a Ondřej Vlha byl při chuti. Dal pět branek a udělal důležitý krok k celkovému prvenství.

„Zápas mi vyšel, do čeho jsem kopl, to mi tam spadlo. Nakonec mohlo být branek i více,“ přehrává si Ondřej Vlha svůj nejpovedenější zápas sezony.

Soutěž o nejúspěšnějšího D-sport kanonýra má velkou popularitu. „Osobně ji sleduji, nikdy by mě nenapadlo, že ji nakonec vyhraji. Fandili mi kluci v kabině,“ usmívá se jednadvacetiletý fotbalista. Velký respekt cítí ke svým konkurentům. „Lokša, Šupák, to jsou všechno skvělí fotbalisté. Určitě je něco jiného střílet góly třeba v divizi než v I. B třídě,“ říká s pokorou mladý útočník.

Ondřej Vlha má fotbal jako velký koníček. Prošel si Slezským FC, kopal třetí ligu za Dolní Benešov. „V Benešově jsem v sedmnácti hrával za mužské béčko, trénoval s áčkem a nastřádal i pár startů ve třetí lize,“ vyjmenovává obdivovatel Thiera Henryho a dodává: „Rad bych si zkusil v budoucnu i vyšší soutěž.“

Soutěž o nejlepšího D-sport kanonýra Opavska a Hlučínska bude pokračovat i na jaře. „Obhajoba prvenství by byla pěkná, ale já chci postoupit do I. A třídy, a to i přes negativní ohlasy některých lidí v Lazcích. My jako kabina se o vyšší soutěž porveme,“ slíbil čtrnáctigólový kanonýr Ondřej Vlha.