Domácím se začala hra hroutit již ve 4. minutě. Osudným se jim stalo nedůrazné pokrytí Bílka, který v klidu otevřel skóre. „Před zápasem se bavíme o tom, že budeme hrát vzadu na nulu a hned ve 4. minutě inkasujeme, nechápu to,“ kroutil bezradně hlavou domácí trenér Martin Rozhon. „Mutěnice poté hrály to, co ve středu Břeclav, čekaly na naši chybu.“

Benešov si v prvním dějství vytvořil jednu šanci, kterou ale Šrámek neproměnil. „Měli jsme sice převahu co se týče rohových kopů, ale srážely nás individuální chyby. Možná, že je to i tím, že si hráči nevěří,“ hledá příčiny současné krize trenér. V úvodu druhého poločasu se přece jen Benešov zvedl a v 56. minutě Schaffartzik vyrovnal. „Byl to takový hodně šťastný gól. Myslel jsem si, že nás nakopne. Hosté měli navíc takovou slabší desetiminutovku. Bohužel my jsme až moc začali útočit a soupeř opět trestal,“ pokračoval Rozhon. Od stavu 1:2 už nebyli domácí schopni nic vymyslet. Navíc osm minut před koncem se trefil z trestňáku Zapletal a bylo definitivně rozhodnuto. „Byla to z naší strany křeč. Musíme s tím něco udělat,“ podotkl trenér.

Dolní Benešov vers. Mutěnice 1:3 (0:1)

Branky: 56. Schaffartzik - 4. Bílek, 72. Válek, 82. Zapletal.

Dolní Benešov: Kramář - Hrubý, Nováček (80. Kocur), Žídek, Štefek - Spruch (80. Špiler), Juchelka, Šrámek, Schaffartzik - Broulík (46. Lhoťan), Müller.