Vychytal Hlučínu cenné vítězství nad Českými Budějovicemi, bohužel zažil také velký pád, půl roku byl také nucen strávit v okresní čtyřce. Na fotbal však nezavřel. Jak sám říká, má ho rád a stále ho bere jako součást svého života.

Na Štěpána se objevil na turnaji osobností v opavské víceúčelové hale, kde hájil barvy Dominotransu. „Rád na tento turnaj chodím, člověk se tu vždy potká se zajímavými lidmi,“ pousmál se Damir Šehovič, v současné době opora vedoucího celku I. A třídy Opavy 2004.

Ještě celkem nedávno patřil do kádru druholigového Hlučína, což už je ale minulost. „To už dávno neplatí,“ krčí rameny rodák z Bosny a Hercegoviny.

„Kariéra se mi přitom rozvíjela slibně, bohužel osud tomu zřejmě chtěl jinak,“ kroutí hlavou Šehovič. V Hlučíně si dokonce zachytal druhou ligu. Objevil se mezi tyčemi v památném zápase s Českými Budějovicemi, ve kterém Slezané partu okolo Martina Vozábala porazili senzačně 1:0, a Damir vychytal nulu.

Jak se nakonec ovšem ukázalo, tento zápas mu spíše ublížil. O týden později se v Xaverově mezi tyčemi neobjevil. Hlučín si totiž stáhl z hostování gólmana Golínského. „Docela mě to zaskočilo. Člověk vychytá nulu proti největšímu favoritovi soutěže, a přesto důvěru v dalším zápase nedostane, když hlavní opory byly zraněny.

V té chvíli jsem si říkal, zda má práce má vůbec smysl,“ vzpomíná šestadvacetiletý fotbalista, který nejraději vzpomíná na spolupráci s Michalem Kosmálem. „Michal Kosmál je proměpan brankář a skvělý člověk. I proto mi přišlo docela nefér, jak se k němu v Hlučíně zachovali,“ nechápe Damir Šehovič.

On sám další zářez dostal v době, kdy ještě patřil Mokrým Lazcům a v Hlučíně hostoval. „Tehdy se o mě zajímala Trnava, Hlučín mě nepustil a o pár měsíců později mi řekli, že jsem pro ně nepotřebný, holt i takový je sport,“ ohlíží se zpětně Šehovič, kterého chtěla ho do kraje i Opava, tu pro změnu odmítl on.

Přes divizní Bohuslavice nakonec skončil až v okresní čtyřce, na fotbal ale nezanevřel. „Fotbal mám rád, baví mě, nemohl bych bez něj být,“ přiznává nyní brankářská jednička Opavy 2004. V minulosti chytal druhou, třetí ligu a také divizi. Věří ale, že I. A třída není jeho konečnou stanicí.

„Abych pravdu řekl, na profi fotbal již nemyslím. Ještě loni jsem mohl jít na zkoušku do chorvatského Zadaru, ale nakonec to padlo. Věřím, že s Opavou ale budeme hrát brzy divizi,“ je optimistou šestadvacetiletý gólman.

Vánoční svátky si užívá jak v rodinném kruhu, tak s přáteli. „V Čechách žijeme již sedmnáct let, takže částečně jsme převzali i zdejší zvyky. Slavili jsme ale i Ramadán a dárečky si budeme dávat i na Silvestra, takže je pořád co slavit,“ usmívá se rodák z Bosny a Hercegoviny.

V létě pak vyrazí i do své bývalé vlasti. „Máme to vždy rozděleno. Týden strávíme v Bosně, týden pak v Chorvatsku,“ uzavřel Damir Šehovič.