Proti Varnsdorfu domácí neopustila jen smůla, ale hra jednotlivců se vyvarovala zbytečných hrubých minel. Právě díky tomu hlučínská obrana působila skálopevným dojmem. Skutečně, střela Kotiše z druhé půle je jedinou vážnější akcí, kterou hosté byli schopni vyprodukovat.

„Na videu jsme si rozebrali, co děláme špatně. Předtím náš celek kupil spoustu chyb. Teď jsme plnili pokyny trenéra a zaslouženě zvítězili,“ usuzoval krajní pravý záložník domácího výběru Daniel Bartl, jenž na hřišti pobyl do sedmasedmdesáté minuty, než ho vystřídal Petr Koubek.

Ze začátku se opět zdálo, že Hlučín vyhoří na starý neduh. Za první půli spálil snad čtveřici tutovek. Bartl také patřil ke „spalovačům“. Po Žondrově přistrčení z bezprostřední blízkosti přestřelil Porcalovu svatyni. „Je mi líto, že jsem tuto příležitost zahodil. Naštěstí mě zastoupili jiní,“ kál se syn hlučínského kouče Jiřího Bartla.

„Konečně se štěstíčko přiklonilo na naši stranu. Povedlo se nám proměňovat šance. Myslím si, že dneska nemůže být o našem vítězství pochyb. Snad v tomto duchu budeme pokračovat.“

Kdyby i v neděli hráči Hlučína opouštěli hřiště v pozici poražených, fotbalová božstva by už snad bylo záhodno vypeskovat. Kouč Varnsdorfu Aleš Křeček označil výkon svých svěřenců za trapný. Lépe situaci snad ani zhodnotit nemohl. „Soupeř herně nebyl špatný, ale bylo to především o tom, že jsme mu nic nedovolili,“ uváděl vše na pravou míru krajní jezdec domácích. Duel s Varnsdorfem se přitom tolik neodlišoval třeba od utkání s Mostem.

Proč najednou góly začaly padat? „Těžko říct, kde hledat problém. Kdybychom to věděli, pravděpodobně bychom se v koncovce tolik netrápili. Naštěstí jsme tu smůlu prolomili,“ pokračoval. Do boje o záchranu tak Hlučín přidal tři body. Celkově jich má na kontě deset, což stále nestaví udržení druholigové příslušnosti na nereálnou rovinu.

„Jdeme zápas od zápasu. Musíme v to doufat, protože pokud by tomu tak nebylo, nemuseli bychom zde ani hrát. Stále máme šanci a budeme se rvát o záchranu,“ posouval se dále hráč oblékající dres s číslem patnáct. V sobotu Znojmo i s dvěma červenými kartami porazilo Most venku nejtěsnějším možným rozdílem a o nedělním dopoledni Kladno šokovalo výhrou 2:0 na Žižkově.

Znojmo i Kladno bude Hlučín z poslední příčky pronásledovat. Vzhledem k tomu, že nikdo neprohrál, družina trenéra Jiřího Bartla stále ztrácí na vystoupení ze sestupových vod devět, respektive deset bodů. „Je třeba se soustředit na sebe a neohlížet se moc na výsledky ostatních. Abychom začali nějak spekulovat, musíme nejdříve bodovat a dotáhnout mužstva nad námi,“ vzkazoval domácí záložník.

Ono, ve druhé lize se dá možná opravdu sehrát s každým vyrovnaná partie. „Kouč nám říkal, že kromě Dukly a Jihlavy, kde jsou zkušení fotbalisté, můžeme porazit kohokoliv. Pokud budeme předvádět naši hru, mohli bychom se měřit i s touto dvojicí,“ deklaroval Daniel Bartl.

Petr Dušek