Snad nikdo nečekal, že by mohl jeden z největších favoritů soutěže klopýtnout. Divizní nováček se ale vytáhl a dokonce sahal po třech bodech. „Mladí baníkovci z nás nějaký respekt neměli. Mysleli si, že se asi porazíme sami,“ poznamenal zkušený útočník Bohuslavic Daniel Buhla.

„Před zápasem bylo jasné, že se s nimi nemůžeme pouštět do žádných ofenzivních manévrů. Baník je fotbalovějším týmem. Trenér nás nabádal ke stoprocentní defenzivě, a to byl základ,“ pokračoval Buhla. Ostravští mladící s několika hráči ligového áčka v sestavě, mezi kterými nechyběl ani vicemistr světa do dvaceti let Tomáš Mičola, se nemohli v prvním poločase prosadit a hostující gólman Juras příliš práce neměl.

Naopak na druhé straně se děly věci. Jakub Štefek našel před brankou Daniela Buhla a ten nedal brankáři Bučkovi šanci – 0:1. „Dostal jsem dobrý míč, nebyl problém ho trefit,“ řekl k vedoucí brance její střelec. Hostujícímu týmu tak poločasový záměr vyšel. „Chtěli jsme první půli přežít bez inkasované branky, to se nám povedlo. Navíc jsme šli do vedení a Baník znervózněl,“ pokračoval pětatřicetiletý útočník.

I ve druhém poločase pokračovali Bohuslavičtí v Divinou naordinované taktice. „Myslím si, že vyložených šancí jsme měli více. Nakonec se nám ale vedení udržet nepodařilo, což byla škoda,“ pokrčil rameny Daniel Buhla. I bod z Ostravy má svou cenu. „Před utkáním bychom ho brali všemi deseti. Přece jen Baník je profesionální tým a i ve vesnici nám předpovídali, že si jedeme na Baník pro výprask. Jsem rád, že jsme tyto teorie vyvrátili,“ pousmál se Daniel Buhla.

Bohuslavickým se tak vstup do jarní části vydařil. „Ze tří zápasů máme dva body, na podzim jsme neměli žádný. K úplné spokojenosti potřebujeme porazit Kravaře. Nebude to ale jednoduché utkání,“ dobře ví fotbalista, který patřím k ikonám bohuslavické kopané, když s týmem zažil postupy z I. B třídy až do divize. „Opět musíme hrát ze zabezpečené obrany,“ hledá klíč k úspěchu.

Bohuslavičtí potřebují každý bod jako sůl, rádi by se v divizi udrželi. „Je to také mé velké přání. Po sezoně chci s fotbalem skončit a nerad bych se s kariérou loučil sestupem,“ řekl rázně Buhla. O tom, že příští rok pokračovat nebude, má jasno. „Je mi pětatřicet, doma jsem to slíbil. Pokud budu hrát, tak jen rekreačně. U fotbalu bych ale chtěl zůstat, udělal jsem si trenérskou licenci, nějakou cestu tak nalajnovanou mám,“ svěřil se klíčový muž divizního nováčka.