Trpěl svým způsobem za svého staršího bratra Michaela, tehdy sportovního redaktora, který psal o poměrech, které v klubu panovaly. Přes Vítkovice se dostal do Fulneku, kde byl nucen po vleklých zdravotních problémech kariéru ukončit.

Nyní je mu pětatřicet, úspěšně vystudoval fakultu tělesné kultury v Olomouci, studijní obor Management sportu a trenérství. A také hlásí velký návrat do rodné Opavy. Od prvního července oficiálně začal pracovat ve Slezském FC Opava jako sportovní ředitel, kontrakt podepsal na dobu neurčitou.

Jste opět v Opavě. Berete návrat do opavského fotbalu jako satisfakci poté, co jste byl nucen ze Slezského FC odejít? A to i proto, že váš bratr tehdy zrovna ne pozitivně psal o poměrech v klubu…

Odchod z Opavy mě mrzel. Brácha asi k němu taky přispěl, ale na druhé straně já s těmi články neměl nic společného, za tím si stojím. Navíc si myslím, že to, co psal, byla pravda. Nyní jsou tady jiní lidé, jiné vedení a jako satisfakci to rozhodně neberu. Jsem rád, že se zase můžu do Opavy vrátit.

Budete zastávat funkci sportovního ředitele, jak se na novou roli těšíte?

Je to pro mě nová výzva, čeká mě nová práce, protože doposud jsem jenom trénoval a docela dost mě to bavilo. Přišla nabídka z Opavy, kde jsem až na pár let celý život působil. Moc jsem nad ní nepřemýšlel, byla to pro mě jasná volba.

Spíše by se ale očekávalo, že se budete dále věnovat trenéřině než dráze funkcionáře…

K trenéřině tíhnu pořád a nevylučuji, že se k ní v budoucnu vrátím. Určitě mi tato práce bude chybět. Věnoval jsem se jí posledních pět let a práce mě naplňovala. Teď ale chci Opavě pomoci v jiné roli.

Pojďme nyní k tomu, co fanoušky nejvíce zajímá. Opava postoupila do druhé ligy, jak to vypadá s hráčským kádrem?

Skončili Lubor Knapp s Vaškem Zapletalem, na testy na Slovensko odešel Klesnil. Na nových smlouvách jsme dohodnuti s Partyšem, totéž platí i o Křečkovi, u něj je pro mě pozitivním signálem, že sám chce v Opavě pokračovat. Musíme ale také domluvit na podmínkách s Brnem, nějaká jednání s panem Dostálkem už proběhla.

Jednáme i o prodloužení smlouvy s Robinem Wirthem. Intenzivně nyní sháníme útočníka a pravého obránce. Potřebujeme zacelit mezeru po Jaroslavu Kolínkovi.

Zmínil jste Jaroslava Kolínka. Pro Opavu veledůležitý hráč, uznávaná ikona. Co bude s ním dál? Přece jen takovéto lidi by si měl klub hýčkat…

S tím souhlasím. Známe se s Jardou dlouho, už jsme spolu seděli a probírali různé možnosti. V klubu bude pracovat dál. Sám se netajil tím, že se chce věnovat trenéřině. Poté, co jsme znovu obnovili béčko, které mělo původně zaniknout, povede právě Jarda tento tým. Pro mladé hráče bude práce s ním určitě velkou motivací.

Navíc je ambiciózní kluk, který jednou určitě povede opavské áčko. Věřím, že i on tento krok v budoucnu vyhodnotí jako správný. Ještě jednu věc chci říci. Pro opavský fotbal toho udělal strašně moc a my mu musíme i ve spolupráci s fanoušky nachystat důstojnou rozlučku s hráčskou kariérou.

V Opavě jsou zatím tři hráči na testech…

Dostali šanci a v týdnu přijdou další. Třeba Urban je pro mě neznámou, ale je to náš hráč, tak proč mu šanci nedat? Naopak Radomíra Vlka znám dobře a myslím si, že na druhou ligu by mohl mít. Zkoušeli jsme i útočníka Brna Jakuba Štourače, ale po sobotním zápase jsme ho poslali domů, s tím, že ho budeme sledovat.

Hledání útočníka tak pokračuje, během týdne by se v Opavě na zkoušce měli objevit další hráči. V pondělí by měl s námi začít trénovat mladý gólman ze Slovácka Milan Heča.

Bude Opava někoho dělat na přestup, nebo budete příchody řešit formou hostování?

Hráče, kteří jsou prověřeni, bychom měli udělat na přestup, ale musíme brát v potaz ekonomickou situaci klubu a co nejméně ho finančně oslabovat. To je i důvod, proč případné posily přijdou na hostování, samozřejmě, že u některých bude chtít do smlouvy zakotvit opci.

Do nižších soutěží se nedíváte? I tam se dá najít dobrý fotbalista…

Spousta kluků, co kope v divizi nebo MSFL, nedostala ve vyšší soutěži šanci. Neměli štěstí, přitom by na druhou ligu třeba měli. Díváme se i tímto směrem, není vyloučeno, že nějakého fotbalistu z těchto soutěží přivedeme. Záleží pak na něm, jak se k celé věci postaví.

Když pomineme hráčský kádr, musíte hledat jak nového maséra, tak vedoucího mužstva…

Na obsazení obou postů pracujeme. Momentálně zde máme jednoho maséra na záskok, během tří týdnů by se pak měl k týmu připojit stálý masér. S vedoucím mužstva je to obdobné, v přípravě ho tolik nepotřebujeme, před startem soutěže bude i tato pozice obsazena.