VŘESINA – DARKOVICE 0:1 (0:0)

První poločas se z pohledu Darkovic rovná čtyřem velkým možnostem ke skórování. První ohrozil domácího gólmana Plaček. Dobrý centr Poštulky ovšem v úvodní branku neproměnil. Ve druhé slibné pozici se objevil znovu tentýž hráč. Poštulka nacentroval přes celé vápno, ale Plaček na míč nedosáhl. Zanedlouho našel Rončka mezi jedenáctkou a pětkou zcela volného Tomáše Miketu. Jeho hlavička však zdaleka gólových parametrů nenabrala. Třešničkou na dortu se stala technická střela Rončky. Ta totiž jen těsně minula bránu.

Ve druhé půli se sám na bránu řítil Rončka. Tváří v tvář gólmanovi však zbytečně nahrával do prostoru místo zakončení. Darkovice se tak prvního gólového počinu stále nedočkaly. Gól byl na pořadu až v pětašedesáté minutě, kdy se po dvou chytrých a efektních kolmicích uvolnil Petr Vyletělek, který postupoval sám na bránu a nedal brankáři žádnou šanci. Závěr zápasu příliš pohledný fotbal nenabídl. „Na posledních patnáct minut začalo hustě pršet. Vřesina tlačila, snažila se nakopávat do vápna, kde si však vše pokryli naši stopeři nebo brankář. Je ale pravda, že jeden míč se otřel o tyč,“ hodnotil trenér Darkovic Martin Krzikala. Ten dále dodal: „Myslím si, že můžeme být spokojeni. V úvodu měla Vřesina mírnou územní převahu, jenže pak jsme se do toho dostali a vytvořili si několik vyložených příležitostí. Naše váhra je stoprocentně zasloužená.“

Branka: 65. Pavel Vyletělek.

Sestava Darkovic: Malík – Dudek, Kalusek, Jánoš, J. Vyletělek – Petr Vyletělek, T. Miketa, Pavel Vyletělek (70. Bury), Poštulka – Plaček (90. O. Miketa), Rončka.

PETR DUŠEK