Běžela dvaadevadesátá minuta, když Slezský FC rozhodl duel s rezervou Brna. „Trefil to nádherně a jsme rádi, že v poslední minutě jsme dramatický zápas otočili na svou stranu. Doufáme, že nám tento výsledek pomůže do dalších utkání,“ chválil svého parťáka z obrany stoper René Formánek.

Opava vyhrála 4:3, ale vítězství se nerodilo lehce. Neuplynulo ještě ani prvních šedesát sekund hry a Ota Novák lovil balon ze své sítě. „Pro nás se jednalo o velké drama, protože od první minuty jsme museli otáčet výsledek. Stálo to hodně sil, ale nakonec naše snaha byla úspěšná,“ konstatovala posila ze Slovácka.

Ono, průběh zápasu ani zdaleka nemusel být až tolik dramatický. Opavská defenziva však nakupila velkou hromadu chyb a nebyla schopna zužitkovat své šance. Kdyby měly v brněnské bráně skončit všechny vyloženky domácích, mohlo se odcházet ze hřiště klidně za stavu 8:3.

„Utkání bylo bohaté na góly. Soupeři jsme dovolili vsítit tři branky po našich chybách. Tohle by se doma nemělo stávat,“ vztyčil varovně prst René Formánek a vzal na sebe třetí branku Zbrojovky: „Pouštěl jsem si za sebe dlouhý balon. Chtěl jsem to Cigimu (Petr Cigánek – pozn. red.) dát zpětně na volej, aby míč odkopl. Bohužel jsem to přistrčil brněnskému útočníkovi, který skóroval.“

Těmto zkratům v defenzivní činnosti je třeba se vyvarovat, protože opavští fanoušci mají po dvou domácích utkáních nervy nadranc. „Za poslední dva domácí zápasy jsme dostali docela dost gólů. To se nesmí stávat. Venku jsme v tomhle ohledu lepší. Doma nám chodí soupeři do brejků a musíme si je lépe pohlídat,“ komentoval obránce Slezanů.

Brno se zde vytasilo s taktikou, která bude pro Mazurovu eskadru značně nepříjemná. Poctivá obrana, hra na jednoho hrota prakticky výlučně formou brejků. Poté, co se nechal ve dvaapadesáté minutě vykartovat Buchta, hosté betonovali v deseti lidech a z jediné situace ve druhém poločase, kdy se vůbec dostali za půlku, vstřelili branku.

„Takhle se zde bude prezentovat většina týmů. Pro nás škoda, že jsme inkasovali už v první minutě, což je daleko těžší, než kdyby se od začátku hrálo za stavu 0:0,“ měl za to hráč s třináctkou na dresu a ještě dodal: „Ve třetí lize bude každé utkání těžké. Je třeba se na to připravit. Chce to jít zápas od zápasu a sbírat body.“

René Formánek se k opavskému týmu připojil teprve v létě ze Slovácka. „Zvykám si každý zápas. V tomhle nemám asi žádný problém. Celému týmu to šlape dobře,“ uvedl. Stoperská dvojice v sestavě SFC se začíná pomalu krystalizovat.

Podruhé za sebou vedle sebe nastoupili právě Formánek a Petr Cigánek. Kdo ví, po třech inkasovaných gólech možná nastanou nějaké změny, ale přesto jsme se nové akvizice Opavy zeptali, zda jí stávající spolupráce jde k duhu? „Poprvé jsme spolu hráli v Břeclavi. Tam nám to šlo o mnoho lépe jenom proto, že jsme neobdrželi gól.

Dneska náš celek inkasoval třikrát, čehož se musíme vyvarovat,“ zakončil Formánek.

Petr Dušek