Druholigový fotbal svou úrovní vyloženě nezklamal, ale jak to slušně říct – určitě neoslnil. Oběma týmům nešla upřít snaha, na rozbitém terénu daly do hry hodně, ale něco tomu zkrátka chybělo.

Při čtyřech opavských šancích se zrodily tři karvinské a protože Opava nepojistila své hubené vedení, zaslouženě o něj po hodině hry přišla a ve zbytku zápasu už se na hřišti neudálo nic, co by stálo za zaznamenání. Hosty uklidnil brzký gól Olomoučana Šultese, který na bližší tyči zúročil Partyšův nadýchaný centr.

V prvním poločase předváděla Opava pohlednější hru, častěji držela míč na svých kopačkách, ale hrozila výhradně ze vzduchu. Barteska takto jednou orazítkoval břevno, podruhé minul, ale to bylo až ve druhé části. Navíc Halaška v obrovské šanci zaváhal a místo střely volil nepřesnou přihrávku na Zapletala.

Ve druhé půli převzala iniciativu karvinská jedenáctka, vehementně se snažící vyrovnat, ale opavská obrana si počínala velmi dobře. A v krajních případech scházel domácím krůček k úspěšnému provedení akce. Hlavičku Brezničana po rohovém kopu vykopli opavští zadáci z brankové čáry, Milosavljevův gól neplatil pro ofsajd, Sourada střílel vedle a teprve v 65. minutě David Sourada tváří v tvář brankáři Novákovi konečně skóroval.

Ještě předtím Halaška na malém vápně nedosáhl ve skluzu na Zapletalův centr ze strany. „Promarněné šance Halašky byly asi klíčovými okamžiky, neboť za stavu 0:2 pro nás by se domácí těžko dostávali do hry,“ mínil po zápase opavský kouč Radoslav Látal.

Poslední slovo v utkání měl nebezpečný Šultes, pálil ale také vedle a zápas dospěl k remíze. „A ta je zřejmě zasloužená. Opava nás v první půli přehrála, bylo to naším špatným přístupem. Po přestávce jsme šli na hřiště úplně s jiným odhodláním, vytvořili si nějaké šance a jednu se nám podařilo proměnit,“ konstatoval kouč MFK Leoš Kalvoda.

MFK OKD Karviná – SFC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 65. Sourada – 4. Šultes. Rozhodčí: Býma, žlutá karta: Macek (K.), diváci: 3 280
Karviná: Blaha – Brezničan, Gill, Buryán, Juska – Macek, Ficek, Rýdel, Milosavljev (83. Jursa) – Opic, Sourada (68. Juroszek). Trenér: Leoš Kalvoda
Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek – Partyš, Metelka, Barteska (88. Víšek), Zapletal (69. Kiša) – Šultes, Halaška (75. Půda). Trenér: Radoslav Látal

Při fotbalovém zápase v Karviné zemřel pořadatel

Černou kaňkou na včerejším slezském fotbalovém derby mezi MFK Karviná a Slezský FC Opava byla smrt jednoho z pořadatelů – Františka R. Kolem 15. hodiny se sedmačtyřicetiletý muž z ničeho nic sesul k zemi.

„Přivolaný lékař pouze konstatoval smrt následkem infarktu,“ řekl mluvčí policie Stanislav Sobol.

(toj)