BRUMOVICE – VELKÉ HERALTICE 1:1 (0:1)

První velkou šanci vyprodukovali domácí. Schreier vystřelil z distance asi osmnácti metrů, ale Šmajstrla se činil a vytěsnil balon do bezpečí. Po půlhodině hry šli do vedení hosté. Blažej zatáhl po straně, naservíroval míč Bartuskovi, jenž nekompromisně zavěsil. Další velká příležitost přišla na řadu těsně před poločasem. Piatkevič byl faulován ve vápně a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený však v zakončení neuspěl. „Tento okamžik asi rozhodl. Neproměněná penalta nás srazila a trvalo bezmála půlhodinku, než jsme se z toho oklepali,“ soudil trenér Heraltic Rostislav Štěpán.

Ve druhé půli Brumovice toužily po vyrovnání. Juchelka několikrát nebezpečně zahrozil a za zmínku asi ponejvíce stojí jeho rána, která přistála na břevně. Sám postupoval i Šrek, jenže ani on se z gólu neradoval. Branka na 1:1 se dostavila až v sedmdesáté minutě. Juchelka si postavil míč k rozehrání přímého kopu a krásně jej poslal až do sítě. V závěru utkání šlo vidět, že obě mužstva chtějí derby rozhodnout ve svůj prospěch. Vyostřenost zápasu dokládá vyloučení Františka Chlopčíka, který musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy.

„Těžko se to hodnotí. Kvůli odložení utkání s Oticemi se vlastně jednalo o náš první zápas v nové sezoně. Kluci jej však odmakali a s výkonem jsem spokojen,“ komentoval asistent trenéra Brumovic Václav Polišenský. Jeho protějšek hodnotil derby slovy: „S přihlédnutím k neproměněnému pokutovému kopu je pro nás bod ztrátou. Na brumovické půdě je však každý zápas těžký.“

Branky: 70. Juchelka – 26. Bartusek.

Sestava Brumovic: P. Varyš – J. Varyš, F. Chlopčík (88. ČK), Kubičík, Štrohalm – J. Šrek, Porubek, Schreier, M. Chlopčík (80. Rypar) – Bartoníček, Juchelka.

Sestava Heraltic: Šmajstrla – Vlček, M. Štěpán, Ondra (60. Vítek), Čunta – Tesař, V. Valchař, M. Valchař, Blažej (65. Rašo) – Bartusek (70. Vojáček), Piatkevič.

PETR DUŠEK