„V pořadí další těžký soupeř, jsou první, ale my je chceme porazit,“ podotýká trenér Benešova Tomáš Kamrád. „Naposledy jsme si v Opavě ukázali, že i s týmy z horních pater tabulky umíme hrát,“ pokračoval trenér Dolního Benešova.

„Nesmíme inkasovat jako první, tím bychom se dostali pod tlak,“ uvědomuje si Kamrád, který by měl poslat do boje totožnou jedenáctku, která bodovala v Opavě. „Nemám důvod do ní zasahovat,“ doplnil trenér.

Zdravotní problémy trápí Mariana Tchuře, respektive jeho kotník. O síle Šumperku není třeba mluvit. Na jaře dvakrát vyhrál a vyhoupl se do čela soutěže, a to i přesto, že jeho výkony nějak oslnivé nebyly. „Mají zkušený tým, který dokáže udržet i vedení 1:0,“ poznamenal Kamrád.

„Hráči jako Pobucký, Opravil, Křepelka nebo Horák dokážou být pořádně nebezpeční,“ uzavřel trenér Dolního Benešova.

Zápas má v sobotu výkop v 15 hodin.

Kravaře se představí v neděli poprvé na jaře doma

Poprvé v jarní části se kravařští fotbalisté představí na domácím trávníku. V neděli od patnácti hodin hostí Porubu. „Všichni se těšíme, že hrajeme před domácím publikem. Věřím, že přijde i hodně fanoušků, a to i proto, že sestavu tvoří vesměs kluci z Kravař,“ řekl trenér Lukáš Černín.

Jeho tým má na svém kontě dvě porážky. Na hřišti favorizovaných celků z Hulína a Šumperku ale Slezané vyloženě nevyhořeli. „Hráčům nemohu nic vytknout, všichni bojovali, ale na druhou stranu fotbal se hraje na body, proto potřebujeme doma uspět. Přece jenom kdybychom potřetí v řadě prohráli, už by se nám hůře dýchalo,“ uvědomuje si Lukáš Černín, který v týdnu získal do kádru ještě jednu posilu.

Ze Štítiny přichází záložník Roman Šimeček. „Jedná se o šikovného fotbalistu. Sice hrál naposledy I. B třídu, ale loni již s námi trénoval. Není vyloučeno, že se objeví v základní sestavě,“ prozradil trenér, který bude naopak kvůli pracovnímu vytížení postrádat Adama Hružíka.

„A otazník také visí ještě nad Ferencem, jehož registrace stále není vyřízena. Stále ještě čekáme na papíry z rakouské strany,“ dodal kouč Lukáš Černín. Zápas v Kravařích má výkop v neděli v 15 hodin.