Benešov jde proti Valachům bez Seidlera

Dolnobenešovským fotbalistům poslední dva zápasy nevyšly. Prohráli doma vysoko se Šumperkem a naposledy se vrátili s prázdnou z Lískovce. „Pracujeme na tom, abychom se dostali do pohody. Věřím, že proti Valašskému Meziříčí budeme úspěšní,“ je optimistou benešovský trenér Tomáš Kamrád.

„Valaši mají hru postavenou na dobré defenzivě. My nesmíme hlavně jako první inkasovat, pak totiž jde náš výkon rapidně dolů,“ přiznává trenér Benešova, který nevylučuje změny v sestavě. „Nějaké změny uděláme, šanci dostanou i další hráči z kádru,“ podotkl kouč.

Jisté je, že Slezanům bude chybět záložník Michal Seidler, jenž odcestoval s futsalovou reprezentací na akci do Brazílie. „Dvě utkání ho budeme postrádat. Nedá se nic dělat,“ řekl Kamrád.

Zápas Dolní Benešov - Valašské Meziříčí začíná v sobotu v 15 hodin.

Pravděpodobná sestava Dolního Benešova
Rohel – Rozsíval, Moravec, Robin Štefek, Tchuř – Žižka, Juchelka, Eršil, Václavek – Literák, Modelský

Kravaře mají doma Lískovec, věří v prodloužení série

Bezesporu největším překvapením letošního ročníku fotbalové divize jsou prozatímní výkony kravařských fotbalistů. Parta okolo mladého kouče Lukáše Černína válí, po špatném začátku se hráči dostali do formy a v aktuální tabulce jim patří druhá příčka.

V neděli se jim na domácím hřišti postaví do cesty nováček z Lískovce, podle trenéra Černína jeden z nejkvalitnějších týmů soutěže. „Kádr mají poskládaný z řady zkušených hráčů. Zatím se jim až tak výsledkově nedaří, ovšem jejich čas ještě přijde,“ míní trenér Černín.

Holý s Chlebkem hráli jak v Opavě, tak v Hlučíně. V Městských sadech kopal také Broulík. Šrámek má zkušenosti ještě z třetiligového Dolního Benešova. V minulém týdnu Lískovec zdolal doma Benešov 2:1.

„Současné výsledky nás svým způsobem dostaly pod tlak. Každý od nás očekává vítězství, hlavně na domácím hřišti,“ podotkl Černín. Kravaře budou mít k dispozici kompletní kádr. „Máme ho dosti široký, hrát budou ti v nejlepší momentální formě,“ řekl trenér.

Není žádným tajemstvím, že pod Černínem se současné době připravuje i Zbyněk Pospěch, kterému byl přerušen zákaz činnosti a opět může hrát fotbal. „U nás hrát nebude. Má větší ambice. Navíc naší útočníci mají formu a nerad bych něco měnil,“ pousmál se Lukáš Černín.

Utkání začíná v neděli v 15 hodin.

Pravděpodobná sestava Kravař
Hladký – Hružík, Klösel, Knopp, Blatný – Galvas, Baranek, Bitta – Padych, Staněk, Peterek