„Na derby se těšíme, je to pro nás velký svátek,“ nezastírá dolnobenešovský kouč Tomáš Kamrád. Stejně vidí nedělní duel i jeho trenérský protějšek Lukáš Černín: „Já osobně se také těším, přece jen všichni se dobře známe. Věřím, že derby nenechá chladné ani diváky a přijde slušná návštěva.“

Před nedělním šlágrem se nacházejí oba týmy v zcela odlišné situaci. Benešov se rozjel, kdežto Kravaře stále tápou. „Kravaře asi nepočítaly, že budou mít na konci podzimní části jen čtrnáct bodů. Na druhou stranu procházejí velkou obměnou kádru, a to je vždy složitý proces,“ podotýká Kamrád.

Dobře ví, o čem mluví, sám to zažíval loni. „Prošli jsme si tím také, našli se i takoví, kteří nám nadávali, ale i tohle k fotbalu patří,“ doplňuje dolnobenešovský stratég.

„Víme, že naše výsledky nejsou dobré. Uvědomuji si, že nám chybí zkušenosti Žáčka či Buchvaldka, ale já svému týmu věřím. Moji kluci fotbal hrát umí, potřebují jenom nabrat zkušenosti,“ hájí své mužstvo Lukáš Černín.

Oba kluby se dobře znají, na hřišti se mohou jen stěží něčím překvapit. „Pravidelně na Kravaře chodím. Vím o jejich silných i slabých stránkách. Nemyslím si, že by nás měly něčím zaskočit. Spíše to bude o nějaké dobře proměněné standardce,“ míní Kamrád.

Lukáš Černín se jen tajemně pousmál: „V poslední době jsme měli řadu zraněných hráčů, myslím si, že v Benešově neví, kdo za nás nastoupí, budou v tom mít trochu chaos.“

Jisté je, že kravařský kouč nebude moci počítat s Husárikem, navíc zdravotně špatně jsou na tom Staněk, Hružík a Poštulka. „My jedeme do Kravař kompletní, tedy i s Kovalem,“ odkryl na prudko karty Kamrád.

A s čím by byli oba trenéři, jinak v minulosti fotbalisté Opavy, spokojeni? „Chceme vyhrát,“ shodující se jednoznačně a dodávají: „Rádi bychom hráli před plným hledištěm.“

Divizní šlágr na kravařském trávníku má v neděli výkop ve 14 hodin.

Miroslav Josefus: Opečené cigárko bude

Velkou diváckou návštěvu očekávají i v kravařské hospůdce na hřišti. „Přijde určitě hodně lidí. Musíme se dobře připravit,“ hlásil ve čtvrtek hlavní šéf Miroslav Josefus, jehož opečená trampská cigárka mají zvuk v celém okolí.

„Určitě toho budeme mít připraveného více. Nikdo strádat rozhodně nebude. Věřím, že nám bude přát i počasí a diváci uvidí dobrý fotbal,“ podotkl Mirek Josefus.

Bude opavské béčko v neděli vůbec hrát?

Fotbalová rezerva Slezského FC má odehrát svůj nedělní zápas na hřišti ve Velkých Losinách, zda tomu tak bude, totiž není jisté. Proti je totiž špatné počasí a tím i nevyhovující hrací plocha. Olomoucký fotbalový svaz už zrušil všechny duely krajského přeboru.

„Normálně se na utkání připravujeme, počítáme s tím, že hrát se bude,“ neponechává nic náhodě opavský trenér Josef Mucha. Může se totiž stát, že utkání může být odehráno na umělé trávě v Šumperku. „I tato varianta může nastat,“ připustil trenér Slezanů.

Opaváci se tentokrát musejí obejít bez posil z áčka, které hraje ve stejný den. „Hrají i dorostenci, šanci tak dostanou kluci, kteří toho zatím moc neodehráli. Mají možnost ukázat, co v nich je,“ podotkl Mucha. Zápas má výkop v neděli ve 14 hodin.