Benešov míří do Poruby pro body

Namlsán posledními výsledky míří dnes Dolní Benešov k dalšímu duelu divize. Tentokrát se budou snažit Kamrádovi hoši uspět v Porubě, která naposledy deklasovala Kravaře. „Rádi bychom bodovali,“ pousmál se kouč Dolního Benešova.

Po vítězství v Opavě a domácí remíze s prvním Šumperkem panuje v dolnobenešovské kabině pohoda. „Určitě je nálada dobrá, i když si myslím, že Šumperk jsme mohli porazit. Ale i tak můžeme být hlavně s předvedeným výkonem spokojeni,“ podotkl Kamrád.

V Porubě se hraje v sobotu již v 10.15. „Specifický čas, ale nedá se s tím nic dělat,“ konstatoval trenér, který cítí k porubskému týmu respekt. „Hráči jako Wojnarowský, Sluka nebo Martinka se Starým mají kvalitu,“ uznal kouč a dodal: „Já ale věřím, že můžeme být úspěšní.“

Změny v sestavě nechystá. „Měli bychom nastoupit v obdobné sestavě jako proti Šumperku, i když na dvou postech mám ještě otazník,“ přiznal Tomáš Kamrád.

Derby v Jakubčovicích: trenér Kravař Lukáš Černín věří v překvapení

Tři zápasy, tři porážky, taková je bilance kravařských fotbalistů v dosavadních zápasech divizního jara. Přitom jak v Hulíně, tak Šumperku předvedly Kravaře sympatický výkon, horší už to bylo v domácím duelu s Porubou. Toto utkání svěřenci kouče Lukáše Černína vůbec nezvládli, důkazem toho byla vysoká porážka 0:4.

„Hlavně v prvním poločase nám chyběla větší agresivita a důraz,“ posteskl si po utkání trenér Kravař Lukáš Černín. „Máme na kontě po třech utkáních nula bodů, nic však nebalíme,“ zdůrazňuje mladý trenér. Nakopnout by měl Kravařské sobotní duel v Jakubčovicích, zápas s velkým favoritem soutěže, navíc pro Lukáše Černína s nádechem pikantnosti.

„Kluky v Jakubčovicích dobře znám. Kamil Bitta, Láďa Šot, ale hlavně trenéři Pavel Hadaščok s Kamilem Vrbou jsou mými kamarády. Myslím si, že ani jeden z týmů se nemá čím překvapit,“ míní Černín.

„My můžeme hrát bez zábran a jen překvapit a já jsem v tomto směru optimistou,“ prozradil trenér Kravař.

V současné době řeší problémy se sestavou. Už tak v úzkém kádru má na marodce Krokera, nejistý je stále start útočníka Ferenze, jehož registrace je stále v Rakousku. „Uvidíme v den utkání, jaká bude aktuální situace,“ poznamenal Lukáš Černín. „S Jakubčovicemi se nemůžeme měřit ve fotbalovosti, musíme bojovat,“ zdůrazňuje Černín.

A co na to Pavel Hadaščok, kouč domácího výběru? „Musíme se soustředit sami na sebe. To, že jsou Kravaře dole a my nahoře není, směrodatné. Tito soupeři se u nás chtějí vždy vytáhnout, nebudeme to mít lehké, ale to na druhou stranu není žádný zápas,“ řekl téměř vždy naladěný Pavel Hadaščok, který by rád na jakubčovický stánek pozval co nejvíce diváků.

Utkání v Jakubčovicích má v sobotu výkop od 15.30.

Jan Hruška nemá o sestavě jasno

Vůbec jasno nemá o nedělní sestavě pro sobotní duel opavské rezervy s Hulínem trenér Slezanů Jan Hruška. Jeho tým provází stále marodka. „Jsme na tom hůře a hůře,“ pokrčil rameny kouč opavského béčka.

„Složení našeho týmu se bude odvíjet od toho, jací hráči budou využitelní jak z áčka, tak z dorostu,“ poznamenal Hruška. Hulín patří k předním týmům divizního pelotonu. Pro opavské fanoušky může být zajímavá postava Jaroslava Lacigy. Tento obránce, nyní hrající v záloze právě v Městských soudech, působil pod trenérem Hapalem, pak zamířil do Jablonce.

„Hulín se letos prezentuje ve velmi dobré formě, což dokazují i jeho výsledky. Pokud chceme uspět, musíme hrát maximálně zodpovědně,“ podotkl kouč.

Utkání by se s největší pravděpodobností mělo hrát na hlavním hřišti s výkopem v 10.15.