Tomáš Kamrád: Doma body ztrácet nemůžeme

Dolní Benešov se v posledních dvou zápasech dostal do pohody. Nejdříve si doma poradil s nebezpečnou Porubou a naposledy uhrál bezbrankovou remízu na hřišti favorizovaných Jakubčovic.

„Nálada v týmu se zvedla. Kluci si dokázali, že hrát se dá s každým,“ podotýká trenér Tomáš Kamrád. „Nesmíme ale usnout na vavřínech. Hrajeme doma, a nic jiného než vítězství nebereme. Tabulka se začíná pomalu lámat a nechceme, aby nám ujel vlak,“ říká jasně trenér Kamrád.

Mikulovice, sobotní soupeř Benešovských, je sice nováčkem, ale mužstvo rozhodně špatné nemá. Hraje za ně například Dominik Lhoťan, bývalý hráč právě Benešova. „Dominika známe dobře, je to rychlostní typ fotbalisty a určitě se na něj připravíme.

Na druhou stranu Mikulovice, to není jenom Dominik,“ uvědomuje si trenér Benešova, který bude stále postrádat zraněného Eršila. Utkání začíná v sobotu v 16 hodin.

Opava vyzve v neděli Šumperk

Rezerva druholigové Opavy se představí po dvou zápasech na hřištích soupeřů na domácím trávníku. Tým Josefa Muchy hostí Šumperk, tým, pasovaný před sezonou do okruhu velkých aspirantů na postup do MSFL.

„Šumperk má silný tým. Loni se ze samotného závěru rval o postup. My ale hrajeme doma a očekává se od nás vítězství,“ řekl opavský trenér Josef Mucha. „V posledních dvou utkáních jsme uhráli čtyři body, rádi bychom na to doma navázali. Věřím, že se nám to povede,“ doplňuje Mucha.

O sestavě na neděli ještě jasno nemá. „V sobotu hraje naše áčko. Uvidíme, kolik kluků nám dá Radek Látal k dispozici. Přece jen mají velkou marodku,“ hovoří k případné předzápasové nominaci trenér Opavy Josef Mucha.

Zápas v Městských sadech má výkop v neděli v 10.15.

Kravařské fotbalisty čeká lídr

Zápas, který slibuje zajímavou podívanou, uvidí diváci v neděli v Kravařích. Domácí fotbalisté hostí béčko Zlína, které v aktuální tabulce okupuje první příčku. „Jsme si vědomi soupeřových kvalit. Navíc druholigové áčko předehrávalo svůj zápas ve čtvrtek, tak i proto čekáme, že rezerva k nám přijede posílena,“ myslí si asistent Lukáše Černína Jiří Swiech.

„Rozhodně se ale nestáhneme do kouta. Spíše nás to ještě více motivuje. Našim fanouškům mohu slíbit, že se porveme o dobrý výsledek,“ vzkazuje do ochozů Swiech. O sestavě zatím jasno trenéři Kravař ještě nemají. Trápí je marodi Poštulka s Klöselem.

„Vladan Klösel na čtvrtečním tréninku pouze jen vyklusával a na devadesát procent k utkání připraven nebude,“ krčí rameny Swiech. U Poštulky je naděje větší. „Sice se nezapojoval ještě do střelby. U něj budeme chytřejší až v den utkání. Vidím to tak padesát na padesát,“ končí předzápasový rozbor Jiří Swiech.

Utkání v Kravařích začíná v neděli od 16 hodin.