Dolní Benešov má zájem o Filipa Štybara

Prozatím je devátý, na jaře by se měly jeho výsledky zlepšit. Řeč je o Dolním Benešově a situaci v divizi. Sportovní ředitel benešovského klubu Petr Machovský a vůbec celé představenstvo si pro druhou polovinu sezony vytyčilo vcelku jasný cíl.

„Chceme skončit do pátého místa. Kdybychom obsadili horší pozici, jednalo by se o neúspěch,“ objasnil přední funkcionář Dolního Benešova a pokračoval ve své výpovědi: „Měli jsme mít o takových sedm bodů více, což by odpovídalo asi čtvrté příčce tabulky.

S podzimem nakonec příliš spokojený nejsem. Dvakrát jsme doma zbytečně ztratili body s Mikulovicemi či Orlovou. Když dále zauvažuji, nesmím opomenout ani venku Rýmařov a domácí remízu s Velkými Losinami. Tyto zápasy se nám nevydařily.“

Petr Machovský se zabýval i celkovým vývojem v divizi. Momentálně vede zlínská rezerva. Následují Šumperk a také třetí Jakubčovice. „Jakubčovice jsou letos velkým překvapením. Postup si nejspíš zajistí Zlín B. Má široký kádr a chce hrát ve vyšší soutěži.

V tomto klubu je navíc trénink na profesionální úrovni. Začíná se projevovat větší zázemí.

My se snažíme náš klub stabilizovat a dá se říci, že se to již povedlo. Finance pro příští sezonu v divizi máme na takových devadesát procent zajištěny,“ prozradil.

Během zimního spánku trenéři a další činovníci jednotlivých klubů nelení a notně hledají posily. Výjimkou není ani Dolní Benešov. „Poohlížíme se po dvou fotbalistech. Sháníme někoho na post stopera a krajního záložníka. Máme zájem o Filipa Štybara, kterému skončilo angažmá v Hlučíně,“ předestřel Machovský.

Několik fotbalistů však možná benešovský kádr opustí: „Na čtrnáctidenní zkoušce v druholigové Čáslavi je naše brankářská jednička Pavel Rohel. Kdyby se nakonec přesun uskutečnil, Pavel by mohl bojovat o post prvního gólmana. Je to pro něj velká výzva.

Martina Fica nejspíš pustíme na hostování do některé z nižších soutěží, protože ho na škole čekají státnice a potřebuje mít více času na studium. Čtyři až pět měsíců se budeme muset obejít bez Romana Štefka, jenž se při jednom zimním halovém turnaji vážně zranil.“

Dobře se jeví i benešovská omladina. „Výborně si vede útočník Literák. Vždyť je naším nejlepším střelcem. Společně s Juchelkou tvoří skutečně kvalitní útočnou dvojici. Daří se i Mariánu Tchuřovi, rodákovi z Dolního Benešova. Je mu teprve devatenáct, ale jakožto náš odchovanec se v týmu skvěle ujal. Ze šestnácti utkání jich odehrál hned třináct,“ popisoval čelní funkcionář Dolního Benešova.

Už je jasné, na čem tým musí během zimní přestávky zapracovat. „Inkasovali jsme spoustu branek, takže je třeba zkvalitnit defenzívu. Také jsme nikdy nedokázali otočit zápas, v němž jsme prohrávali,“ objasňoval Petr Machovský a závěrem se zmínil o zimní přípravě:

„Začala sedmého ledna. V rámci přípravných zápasů nás čeká U-19 Slezského FC, Hradec nad Moravicí nebo Pustá Polom. Šestnáctého února jedeme na soustředění do Luhačovic, kde změříme síly s mužstvem ze zlínského kraje. Po návratu se utkáme také s Hlučínem.“

Petr Dušek

Kravaře ještě s přípravou nezačaly

Start zimní přípravy kravařských fotbalistů se prozatím odkládá na pátek. Důvodem je zasedání zastupitelstva města, které by mělo schválit finanční pomoc klubu, alespoň to říká trenér Lukáš Černín.

„Posunuli jsme přípravu o týden. V týdnu zasedá zastupitelstvo a my budeme vědět za jakých podmínek můžeme sezonu rozjet,“ řekl trenér Černín.

Ostatní týmy již začaly, kravařský trenér to ale jako hendikep nevidí. „Máme před sebou ještě dva měsíce, a to je dost dlouhá doba na to, aby se mužstvo dobře připravilo,“ míní kouč.

Co se týče hráčského kádru, tak v něm by k žádným velkým změnám dojít nemělo. „S největší pravděpodobností se k nám vrátí Leoš Švancer, až na Pelána a Husárika zůstanou u nás hráči, které máme na hostování,“ doplnil Černín, jenž má ale o Pelána zájem i pro jaro.

„Byl bych rád, kdyby Pelán zůstal,“ podotkl kravařský trenér. První přípravný duel má jeho tým v plánu odehrát 23. ledna na umělé trávě ve Vítkovicích s místním druholigistou. „Další zápasy budou následovat. Jména soupeřů budou upřesněna,“ poznamenal Černín.

Roman Brhel