Benešovští nastoupili do zápasu pouze s jedním útočníkem. „Chtěli jsme eliminovat kraje domácích. Jak Kořínek, tak Holý mají svou kvalitu a jsou hodně nebezpeční,“ řekl kouč Benešova Tomáš Kamrád.

Tato strategie ale hostům nevyšla, oba zkušení borci byli hodně cítit. Již v 10. minutě stáli při Benešovu všichni svatí. Nováčkovu hlavičku odvraceli benešovští zadáci z brankové čáry. O jedenáct minut později se ale už skóre měnilo. Lískovec kopal trestný kop a Nováček hlavou otevřel skóre – 1:0.

Domácí byli očividně při chuti a na brankáře hostí se valil jeden útok za druhým. Zdeněk Holý se v prvním případě neprosadil, ve druhém již ano. Dostal ideální přihrávku od Chlebka a nedal Rohelovi šanci – 2:0.

Tři minuty před koncem to mohlo být již 3:0, avšak hostující gólman pohotovým zákrokem zlikvidoval hlavičku kanonýra Broulíka. „Poločasový výsledek byl pro nás ještě milosrdný, to co jsme předváděli na trávníku, byla hrůza,“ hněval se trenér Kamrád. „První poločas jsme doslova prohospodařili vlastní nedisciplinovaností,“ pokračoval nasupený kouč.

Ve druhém dějství se Benešov zlepšil, měl i optickou převahu, ale dál než před šestnáctku Lískovce se nedostal. „Nebyli jsme schopni vytvořit si vyloženou šanci. Přitom standardních situací jsme zahrávali docela dost,“ kroutil hlavou Kamrád. Lískovec byl v tomto směru pilnější. Dvě velké šance zazdil Holý, Lukáš Myšinský po centru Kořínka pálil těsně vedle šibenice.

Další branka padla v 88. minutě. V domácí defenzivě to zaskřípalo a po střele Václavka dorazil míč do sítě Literák. „Bohužel to bylo z naší strany vše. Jestli chceme sbírat body, musíme se vrátit ke hře, kterou jsme předváděli v úvodu soutěže,“ zakončil zklamaný trenér Tomáš Kamrád.

Lískovec - Dolní Benešov 2:1 (2:0)
Branky: 21. Nováček, 33. Literák – 88. Literák

Lískovec: Dittert – Jakub Myšinský, Maléř, Nováček, Staník – Kořínek, Chlebek (78. Kubáň), Šrámek (89. Čerňák), Holý – Lukáš Myšinský (70. Papřok), Broulík. Trenér: Jiří Krejčí
Dolní Benešov: Rohel – Rozsíval (67. Literák), Bochňák, Moravec, Roman Štefek Žižka, Eršil, Robin Štefek, Juchelka, Seidler (58. Václavek) - Modelský