Vítězství hostů mohlo být i vyšší, avšak tutovky Korčiana, Tkadlečka a Saba gólem neskončily.

Trenér Jan Hruška před zápasem změnil oproti předešlým duelům strategii. „Vzhledem k tomu, že áčko hrálo ve stejnou dobu ve Vítkovicích, museli jsme změnit taktiku. Naše hra byla tentokrát postavená hlavně na kvalitní defenzivě,“ uvedl Hruška.

Tento tah trenérovi vyšel. Domácí si toho v prvním poločase moc nevytvořili. „ Dobře jsme bránili. Orlová si vyloženou šanci nevypracovala, kdežto my ano,“ řekl k prvnímu poločasu opavský trenér. V 17. minutě vyšel hostům rychlý brejk, Korčian ale nastřelil tyč.

Minutu před poločasem se hosté dočkali už gólu. Pomp zatáhl po pravé straně balon, odcentroval do šestnáctky, kde si hodil rybičkou Korčian a hlavou k tyči otevřel skóre. „Tato branka domácími otřásla. Čekali jsme, že vstoupí do druhého poločasu náporem, to se ale nestalo,“ divil se Hruška a dodal: „Nám se dařilo poctivou a disciplinovanou hrou držet domácí od naší branky.“

V 71. minutě šel sám proti brankáři Kužel, snažil se ho obstřelit a napálil míč do něj, ten se odrazil k Sabovi, jehož ránu z pětadvaceti metrů vytáhl brankář na rohový kop. Ještě předtím orlovští zadáci zablokovali střelu Tkadlečka. Devět minut před koncem prošla střela orlovského hráče až před branku, kde nakonec míč vykopával z brankové čáry Váňa, a když v 86. minutě neuspěl v samostatném nájezdu Tkadleček, skončil zápas vítězstvím Opavy 0:1.

„Už podle výčtu šancí jsme vyhráli zaslouženě. Kluci si dnes dokázali, že i bez hráčů z áčka to jde. Je na nich vidět, že o základní sestavu bojují, a to je pro nás důležité zjištění,“ uzavřel Hruška.

Orlová - Slezský FC Opava B 0:1 (0:1)
Branka: 44. Korčián
Opava B: Kosmál – Pomp, Váňa, Klimas, Sabo – Galvas (85. Brunclík), Ondra (89. Harazin), Binar, Kužel – Tkadleček, Korčian