Vstup do zápasu neměla Opava dobrý. „Udělali jsme několik chyb, jedna z nich byla potrestána brankou,“ přiznal trenér opavské rezervy Jan Hruška.

Branka padla v 11. minutě, hosté ztratili míč, přišel centr do pokutového území na který si vyskočil Šuster a Kosmál byl bez šance. Brzy mohlo být na světě vyrovnání. Horka si narazil balón se Schaffartzikem, ten mu bohužel odskočil. Opavský hráč šel do skluzu a balon sice přeletěl přes gólmana, ale od tyče se odrazil vedle branky.

„Naše nevětší šance prvního poločasu, chybělo málo a mohlo být vyrovnáno,“ smutnil Hruška. Tři minuty před poločasovým hvizdem mohli své vedení navýšit Petrovičtí. Ondra podle mínění sudího zahrál ve vápně rukou a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Dittich, ovšem napálil míč do tyče a jeho dobíhající spoluhráč branku přestřelil.

„Soupeř byl hratelný. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem s výsledkem něco udělat, více jsme otevřeli hru,“ prozradil Hruška. „Petrovice se sice občas dostávaly do brejku, ty naštěstí likvidoval gólman Kosmál,“ pokračoval opavský trenér.

Největší šance Opavy přišla v samotném závěru. Do pokutového území se vřítil Schaffartzik, který sice upadl, rychle se ale zvedl, bohužel ve snaze o přehození brankáře poslal balon vedle.

„Koncovka je naší velkou bolestí. V Petrovicích jsme si ale za převedený výkon rozhodně prohrát nezasloužili,“ uzavřel trenér Opavy.

Lokomotiva Petrovice - Slezský FC Opava B 1:0 (1:0)
Branka: 11. Šuster. 115 diváků
Opava: Kosmál – Pomp, Klimas, Váňa, Sabo – Ondra (60. Bitomský), Horka, Kužel, Brunclík – Schaffartzik, Tkadleček