Dolní Benešov - Nový Jičín

Letos devadesátiletý klub z Dolního Benešova přivítal na svém hřišti průběžně pátý tým tabulky z Nového Jičína. Domácí začali sebevědomě a už ve třetí minutě při standardce brankář jen očima tlačil střelu Moravce, která nakonec byla moc vysoká. Pak přišla 12. minuta a Seidler nalil před branku Juchelkovi, který skluzem zatlačil míč do sítě Jičína – 1:0.

Benešovští v těchto chvílích svého soupeře k ničemu nepustili a ve 25. minutě mohli i zvýšit. Švacha ale neměl mušku a z malého vápna přestřelil. Nedáš, dostaneš. Známé pravidlo se opět potvrdilo hned v další minutě, kdy hosté narážečkou na dva doteky prošli až před Rohela a podařilo se jim ho prostřelit – 1:1. Tečku za poločasem pak udělal už v nastavení Juchelka, který místo nahrávky na jistotu Seidlerovi volil střelu, ale do branky se netrefil.

Do druhé půle poslal trenér Malohlava na hrot Dolního Benešova Václavka a ofenziva domácích ještě zesílila. V 50. minutě mohl skórovat právě Václavek, ale nakonec zamířil jen do nohou hostujícího gólmana. Po dalších pěti minutách vyzval Žižka Juchelku, ale ten zbrkle poslal míč nad břevno, stejná dvojice pak úřadovala před brankou Jičína i v 60. minutě, ale Juchelkova koncovka hlavou také nemířila přesně.

V 73. minutě už to vypadalo, že se ujme spolupráce Žižky a Literáka. Jako zázrakem ale zakončení vyhlavičkoval z čáry jeden z obránců. Pak dostal svoji jedinou šanci druhé půle Nový Jičín. V 79. minutě našel centr dobře postaveného útočníka, ale ten ve spěchu přestřelil. Stav se nakonec nezměnil ani v 81. minutě, kdy Schreier ukořistil pro sebe odražený balon, levou zasekl a pravou vystřelil. Letící míč ale špičkou kopačky tečoval jeden z hostů a vytlačil ho o pouhé centimetry vedle tyče.

„Ztratili jsem doma dva body. Jinak to nelze říci. Pět vyloženě gólových šancí a jen jediná proměněná. Za druhou půlku jsme soupeře k sobě prakticky nepustili, a tak remíza není opravdu nic jiného než promarněná šance,“ tak vidí utkání trenér Dolního Benešova Ondřej Malohlava.

Dolní Benešov – Nový Jičín 1:1 (1:1)
Dolní Benešov: Rohel – Malý, Moravec, Švacha, Staníček – Seidler, Juchelka, Knopp, Žižka – Literák (74. Schreier), Jašek (46. Václavek). Trenér: Ondřej Malohlava

Orlová - Opava B

Na hřiště zatím neporažené Orlové se vydali hráči SFC B. A bohužel, domácí brána opět zůstala zavřená. Už ve třetí minutě neuhlídali Opavané domácí hrot a po dlouhém nakopnutém míči za obranu tahal Květon míč ze své sítě – 1:0. Pak ale svitla SFC naděje. V páté minutě prošel sólově před domácí svatyni Němec, ale nedal. Úplně stejně se mu vedlo i v 10. minutě, kdy opět nezvládl koncovku.

„Myslím, že to byly zlomové okamžiky utkání, dvě vyložené šance a nedali jsme je,“ soudí trenér Opavy Jaroslav Kolínek. Další zlom v duelu přišel ve 28. minutě. Opava se snažila vyvést míč ze své poloviny, na půlící čáře ho ale ztratila a prudký protiútok zakončený střelou po zemi znamenal vedení Orlové 2:0. „Dvě šance, dva góly. V prvním poločase Orlová vytěžila z minima maximum, my jsme ji napodobit nedokázali,“ hodnotí první část zápasu Kolínek.

Do druhé části pak Opava vsadila na zajištěnější defenzivu – hrála zodpovědněji hlavně v obraně a z dobrého zázemí začala i více tlačit. Nadějná ale byla jen Neubertova akce v 85. minutě, kdy jeho střela cestu mezi tyče nakonec nenašla. Nepomohla ani změna na hrotu do posledních minut, a tak Opava nechala domácím všechny tři body.

„Naše utkání jsou jako přes kopírák. Přesto, že hrajeme dobrý fotbal, výsledky zatím nejsou. Věřím ale, že mladí kluci, které v týmu máme, se chytnou, bude více štěstí v koncovce a přijdou konečně i vítězství,“ vyhlíží dopředu opavský trenér Jaroslav Kolínek.

Orlová – Opava B 2:0 (2:0)
Opava B: Květon – Pomp, Horák, Swiech, Sabo – Němec (46. Ondra), Vybíral, Binar, Kuzník (Ihnatišin), Kužel – Neubert. Trenér: Jaroslav Kolínek.

Kravaře – Brumov

Ze tří zástupců Opavska v soutěži získaly nakonec plné body jen Kravaře, které před 215 diváky hostily Brumov. „Chtěli jsme dát první gól, uklidnit se a pak hrát na jistotu,“ tak prý instruoval své svěřence před začátkem domácí trenér Lukáš Černín. A hráči to splnili. Ve druhé minutě byl při osobním souboji faulován Šot a sám postižený ranou z dvaadvaceti metrů přes zeď poslal míč do sítě za záda brankáře Brumova Letka – 1:0.

Jak se dalo předpokládat, hosté poté otevřeli obranu ve snaze vyrovnat. Kravaře tedy vsadily na brejky. V 19. minutě Lokša vypálil z hranice velkého vápna, ale byl z toho jen roh, který domácí už nevyužili. Ve 22. minutě po centru zprava hlavičkoval Jatagandzidis, ale minul stejně jako ve 33. minutě Míšanec, když mohl potrestat chybu brumovských stoperů.

Protože nevyšel ani brejk Václavíka ve 35. minutě, který na poslední chvíli přeposlal míč Míšancovi, a jeho špatná koncovka do sítě nemířila, dostal ve 37. minutě ojedinělou šanci také Brumov. Dlouhým balonem se dostal do velkého čtverce Kravař, ale v závaru nakonec domácí obrana situaci zvládla a nebezpečí odvrátila.

Brumovští pak přišli do druhé půle hodně namotivovaní a celou úvodní čtvrthodinu se drželi na polovině domácích. O šanci je ale připravila 60. minuta. To dostal během pár vteřin dvě žluté karty a následně i červenou hostující Školník. První viděl za faul, když podkopem zezadu zastavil protiútok Kravař, druhou za zakopnutý míč. „Proti tomuto verdiktu ale nic nemáme,“ podotkl trenér hostí Vaněk i přesto, že jinak výkon sudího Adamce kritizoval.

Domácí tedy měli v cestě za vítězstvím usnadněnou situaci. V 79. minutě ještě po nahrávce od Peterka Jatagandzidis mířil vedle, ale v 82. minutě, když postupně prošel okolo čtyř zadáků Brumova, se už nemýlil – 2:0.

„Po domácí prohře s Orlovou jsme toto utkání zvládli, výsledek je slušný, jsem spokojený a do dalších utkání máme více optimismu. Soupeř v utkání ukázal slušnou herní kvalitu, my jsme ale dobře hráli v obraně a dařil se i přechod do útoku,“ hodnotí utkání trenér Kravař Lukáš Černín.

Kravaře – Brumov 2:0 (1:0)
Branky: 2. Šot, 82. Jatagandzidis. Rozhodčí: Adamec, ČK: 60. Školník (B.), ŽK: 2:2, 215 diváků

Kravaře: Hladký – Buchta, Klösel, Šot, Blatný, Woznica, Václavík, Baranek (84. Padych), Míšanec (75. Cicha), Jatagandzidis, Lokša (73. Peterek). Trenér: Lukáš Černín
Brumov: Letko – Sucháček, Miklas, Macků, Petrik (57. Ritter) – Řehák D. (77. Šindler), Školník, Strnad, Naňák – Straka, Dekleva. Trenér: M. Mičega.

Krnov – Havířov 2:3 (1:2)

Prostějov – Petrovice 0:1 (0:0)

Slavičín – Lískovec 0:0

Šumperk – Mohelnice 1:0 (1:0)

Valašské Meziříčí – Mikulovice 1:3 (1:1)