Kravaře nestačily na Mohelnici

Třebaže se svěřenci trenéra Lukáše Černína na Mohelnici důkladně připravovali, k dalším divizním bodům to nevedlo. Nejtěsnější možné vítězství zajistil hostujícímu výběru krátce po změně stran Kotůlek.

Úvodní dějství se proměnilo v solidní fotbalovou nudu. Hrálo se víceméně po šestnáctku, protože jak Kravaře tak Mohelnice se vyznamenávaly v defenzivě. Obránci obou mužstev celkem spolehlivě sbírali centry ze stran a jediná vážnější příležitost se dostavila ve třicáté minutě, kdy z přímého kopu pálil nebezpečně Kuba. Právě na něho si chtělo dát domácí mužstvo největší pozor.

„Tento fotbalista byl nejvíce vidět. Je velice šikovný. Šlo vidět, že hra soupeře na něm vyloženě stojí. Kdyby nehrál, šel by mohelnický výkon o padesát procent dolů," odhadoval kouč Kravaře Lukáš Černín.

Jediný gólový moment zápasu se urodil v sedmačtyřicáté minutě. Balon po centru ze strany odvrátila obrana domácích před vápno, kde stál Kotůlek a vypálil na bránu. Míč před Hladkým ještě skočil a nakonec i skončil v jeho bráně. „Balon na mokrém terénu odskočil trochu rychleji. I tak mám za to, že brankář to mohl chytat," pokračoval.

Největší domácí šanci si vypracovali Kužel s Jatagandzidisem. Vyrovnání z toho však nebylo. V závěru Lukáš Černín zkusil hru na tři útočníky, jenže ani to alespoň na remízu nestačilo. „Hosté se prezentovali velice slušným výkonem. Výborně pracovali v obraně a i v útoku byli nebezpeční. Musím sportovně uznat, že tři body si zasloužili," uzavřel kravařský trenér.

Kravaře – Mohelnice 0:1 (0:0)
Branka: 47. Kotůlek
Kravaře: Hladký – Švacha, Hoza, Šot, Buchta (82. Padych) – Woznica, Baranek, Seibert (72. Heinik), Kužel – Kovařík (64. Jatagandzi­dis), Peterek. Trenér: Lukáš Černín

Schaffartzik zajistil béčku tři body

Když už se hrstka domácích fanoušků při divizním utkání mezi rezervou Slezského FC a Novým Jičínem, pomalu ale jistě smiřovala s remízou 1:1, pověsil se do vzduchu Jan Schaffartzik a parádní hlavičkou vystřelil svému týmu vítězství.

V kombinaci s nevlídným počasím úvodní minuty na hřišti za opavským koupalištěm dvakrát záživný fotbal nenabídly. Hned první šance i tak skončila gólem. Střídající Cudrák si ve čtyřiatřicáté minutě převzal balon a vypálil asi z pětadvaceti metrů. Míč se krásně zakroutil k tyči a Leskovjan se jen smutně ohlédl za sebe.

Soupeř neměl prakticky nic. Stejně dokázal vyrovnat. Minutu před poločasem jeden z hostů nastřelil na hranici velkého vápna Michala Hrabinu do obličeje. Stoper domácích se skácel k zemi, jeho spoluhráči přestali hrát v domnění, že rozhodčí hru přeruší. Jenže se tak nestalo. Do vápna si dobře naběhl Radko a obstřelil Hampla.

Za stavu 1:1 začala i poločasová přestávka, během níž se po trávníku stihl proběhnout i zatoulaný zajíc. Druhá domácí branka mohla padnout ve dvaapadesáté minutě. Gebauerovi krásně sklepl Schaffartzik a opavský útočník následně nasměroval svou parádní ránu z dobrých čtyřiadvaceti metrů do břevna.

Strhující byl bezesporu závěr. Jakýsi předkrm obstaral Kašný, jehož střelu s obtížemi vytěsnil na roh Leskovjan. Čtyři minuty před koncem obrana Opavy totálně zaspala. Repa si udělal dobrý den z Michala Hrabiny i Pompa a pak pálil těsně vedle. Ani ne o šedesát vteřin později z levé strany odcentroval Šrom, ve vápně si nejvýše vyskočil Schaffartzik a hlavičkou o břevno rozhodl.

„Takhle jsme to chtěli. Balon do strany, centr a gól," pochvaloval si trenér opavského béčka Jaroslav Kolínek a dodal: „První poločas jsme měli pod kontrolou. Dostávali jsme se však jen po šestnáctku. Náš celek poprvé vystřelil až v pětadvacáté minutě. Přibrzdil nás gól ze čtyřiačtyřicáté minuty. Celkově jsme ale šli za vítězstvím. Tří bodů si velmi vážím, protože jsme v poslední době hráli dobrý fotbal, akorát bez odpovídajících výsledků."

Jeho protějšek Bohuš Keler pak uvedl: „Pro nás samozřejmě smolný výsledek. Zaměřovali jsme se hlavně na defenzivu. Věděli jsme, že mladí opavští hráči budou nebezpeční. Ve druhé půli náš celek hrozil z brejku. Několikrát jsme mohli rozhodnout, ale chyběl klid v koncovce."

SFC Opava B – Nový Jičín 2:1 (1:1)
Branky: 34. Cudrák, 87. Schaffartzik – 44. Radko

Opava: Hampel – Pomp, Michal Hrabina, Horka, Zapletal (19. Cudrák) – Šrom, Vybíral, Kašný, Schaffartzik – Kuzník – Gebauer (67. Němec). Trenér: Jaroslav Kolínek
Nový Jičín: Leskovjan – Pelán, Hejdušek, Nippert, Kiss Farkas – Bajer – Kalich, Kiša, Radko (69. Hanzelka) – Repa – Smolarčík (72. Polónyi). Trenér: Bohuš Keler