Trenér Malohlava vypsal prémii

Největší problém dolnobenešovských fotbalistů? Vstřelit branku! Ano, je to tak, tým vedený obávaným kanonýrem Ondřejem Malohlavou zatím v letošním ročníku divize nevstřelil ani jeden gól. „Štve mě to,“ kroutí hlavou trenér Malohlava.

„Zkusili jsme už snad všechno, věřím, že v sobotu proti Krnovu naše prokletí zlomíme,“ neztrácí víru mladý trenér. „Už jsme i vypsali odměnu, že ten kdo vstřelí vítěznou branku, dostane dort,“ řekl Ondřej Malohlava. Jiné týmy v případě dlouhodobých neúspěchů sahají k hráčským změnám. „Nechci do kádru zasahovat. Před sezonou jsem jasně řekl, že týmu, který jsem si sestavil, věřím, a to platí,“ zdůraznil trenér MSA.

Sobotním soupeřem benešovských fotbalistů bude nováček divize z Krnova. „Stejně jako my potřebují body, pro oba celky se bude jednat o důležité utkání,“ uvědomuje si dobře trenér Dolního Benešova. Ke Krnovu vzhlíží s respektem, přece jen ostřílený kouč Antonín Hudský disponuje solidním týmem, který je navíc posílen o hráče Slezského FC Opava.

„Lukáš Krčmařík i Fanda Kaštovský jsou nebezpeční v ofenzivě. Defenzivu diriguje s přehledem Roman Švrček, ale pozor si musíme dát také na mladého Cudráka,“ vyjmenovává Malohlava největší hvězdy Krnova.

Zápas v Dolním Benešově začíná v sobotu v 16.30.

Opavské béčko se chce chytit

Poslední tři zápasy juniorce Slezského FC nevyšly. Ač byli svěřenci trenéra Jaroslava Kolínka vždy svým protivníkům vyrovnanými soupeři, vždy odešli poražení. „Máme mladý tým, pro řadu kluků se jedná vůbec o první konfrontaci s mužským fotbalem. Doplácíme na chyby z mladické nerozvážnosti,“ brání své ovečky Jaroslav Kolínek.

„Poslední výsledky rozhodně neodpovídají našim výkonům. Vezměte si, že naším nejstarším hráčem je Sabo, ročník 1989,“ říká trenér opavské rezervy. Třeba v Lískovci odehrál utkání s hráči ročníků 1993, 94. „Pro tyto kluky jsou taková utkání dobrou školou. Chceme, aby se posunuli dál, a to i na úkor výsledků,“ doplnil kouč opavských mladíků.

Nedělní soupeř Opavy má v nohách středeční pohár s Teplicemi, ale starý lišák Antonín Mura své svěřence na neděli určitě dobře připraví. Pro opavského fanouška může být zajímavým faktem i to, že v dresu Mikulovic hrají bývalí hráči Opavy Josef Holčák, Patrik Breškovec a Vít Přecechtěl.

„Já osobně cítím k Mikulovicím respekt. Mají zkušený tým, který je poskládán okolo Iva Onciula. Půjdeme do zápasu s taktikou stejnou jako proti Lískovci, jen věřím, že nám vydrží déle než 55 minut,“ přeje si Jaroslav Kolínek, mimochodem fotbalista pocházející z regionu jako Mikulovice.

Zápas v Opavě začíná v neděli v 10.15.

Suverénní Orlová míří do Kravař

Prozatímní suverén letošního ročníku fotbalové divize Orlová míří do Kravař. Svěřenci kouče a manažera Lubomíra Vlka zatím neztratili bod, navíc nedostali ani gól.

„Diváci se mohou těšit určitě na dobrý fotbal. Orlová je nastartovaná, je vidět, že má slušnou formu, máme tak před sebou slušnou výzvu dát jí první gól, obrat ji o první body,“ pousmál se trenér Kravař Lukáš Černín. Kravaře rovněž vstoupily do letošního ročníku divize dobře, ovšem před týdnem prohrály v Prostějově.

„Neodehráli jsme vyloženě špatné utkání. Svým způsobem jsme se porazili sami. Prostějov byl hratelným soupeřem,“ řekl Černín. Kravařští jdou do nedělního zápasu v kompletní sestavě. „Možná v ní uděláme drobné změny,“ doplnil kouč.

Zápas má výkop v neděli v 16.30.