Velké derby v Dolním Benešově, Kravařům jde o všechno

Prestižní divizní derby je na programu v Dolním Benešově. Domácí fotbalisté hostí nedaleké Kravaře a těm půjde v utkání doslova o holý život. Pokud si totiž chtějí zachránit kůži, musí na hřišti svého rivala bezpodmínečně bodovat.

Otázkou ale je, co na to terén, středeční dohrávka s Hranicemi byla pro nezpůsobilé hřiště odložena. „Máme šikovné chlapce, co se starají o hřiště, já věřím, že trávník bude připraven. Navíc i počasí se má vylepšit,“ je optimistou domácí kouč Tomáš Kamrád.

Vzájemné duely obou těchto týmů jsou vždy pikantní, navíc divácky atraktivní. „Navíc teď jde ještě Kravařím o hodně. My můžeme na rozdíl od nich hrát uvolněněji,“ míní domácí trenér.

Benešov má již sice divizní jistotu i pro další ročník, ale před domácími diváky má co napravovat, poslední zápasy se mu vůbec nepovedly. „Je pravdou, že máme nyní šňůru utkání bez vítězství. Svým způsobem nás proti začátku jara opustilo i štěstí,“ poznamenal Kamrád. „Chceme už kvůli našim divákům a také sponzorům uspět,“ doplnil trenér Benešova, který by měl mít až na dlouhodobě zraněného Moravce a futsalového reprezentanta Seidlera kompletní kádr.

V Kravařích mají o sobotním duelu jasno. „Na zápasy s Benešovem se vždycky těšíme, navíc my ještě o něco hrajeme. Věřím, že cestu na stadion si najde řada fanoušků, myslím, že o víkendu v okrese atraktivnější duel nenajdou,“ poznamenal kouč Kravař Lukáš Černín.

„My víme, co je ve hře. Potřebujeme udělat další krok, abychom se přiblížili k záchraně. Věřím, že v Benešově budeme bodovat,“ doplnil Černín.

Ten již může počítat s útočníkem Ferenzem, jehož nárt zdobilo v minulém týdnu sedm stehů. „Ferenz je stoprocentně v pořádku. Uvidíme, jak se ze drobných šrámů rychle vylížou Kroker s Paulusem,“ řekl ještě trenér Kravař.

Utkání v Dolním Benešově má výkop v sobotu v 16.30.

Opava má doma Velké Losiny

Opavské béčko hostí v sobotu s největší pravděpodobností na hlavním hřišti o záchranu bojující celek z Velkých Losin. „Chceme vyhrát, jenomže to už jsme chtěli i v Rýmařově a všichni viděli, jak to nakonec dopadlo,“ pokrčil rameny trenér opavského béčka Jan Hruška.

V současné době řeší dilema, s jakou sestavou na protivníka vyrukuje. „Vzhledem k tomu, že áčko hraje ve stejnou dobu ve Vlašimi, musíme se spoléhat na vlastní zdroje,“ konstatoval opavský kouč, který nemůže počítat se zraněným Michalčákem. Toho, že by stejně jako ve Zlíně musel na hrot brankář Kovalík, se nebojí. „Takový extrém už nehrozí,“ pousmál se Hruška.

Zápas má v sobotu výkop od 16.30.