Tomáš Kamrád se nechce vrátit s prázdnou

Fotbalisté Dolního Benešova minulou sobotu porazili nebezpečnou Porubu a nyní si brousí zuby na dalšího favorita – jedou totiž do Jakubčovic. „Jakubčovice řadím osobně k největším favoritům soutěže. Zatím to dokazují, jen jednou remizovali a i jejich kádr disponuje kvalitními hráči,“ charakterizoval dnešního soupeře trenér Benešova Tomáš Kamrád.

„Tím ale rozhodně nechci říci, že bych si dělal nějaké alibi. Chceme uspět, to je všechno,“ tvrdí rezolutně trenér Benešova. „Základ vidím v dobré defenzivě. Musíme být trpěliví,“ hledá klíč k úspěchu Kam?rád. Sestava příliš změn nedozná.

Ze hry venku je Eršil, kterého trápí svalové problémy. Naopak s tréninkem začal Rozsíval.

Zápas v Jakubčovicích má výkop v sobotu v 16 hodin.

Opavské béčko míří do Orlové

V sobotu dopoledne nastoupí fotbalisté opavské rezervy k těžkému utkání na hřišti Orlové. Trenér Josef Mucha by rád uspěl. „Orlová patří k divizní špičce. My jsme naposledy remizovali v Hulíně a ani z Orlové se nechceme vrátit s prázdnou.

Musíme hrát zodpovědně zezadu a spoléhat na brejky,“ doplnil trenér.

Obejít se bude muset bez Saba, který zamířil na hostování do Krnova. „V Krnově bude pravidelně hrát, u nás by tolik šancí nedostával,“ komentoval Mucha Sabův odchod.

O sestavě na Orlovou ještě jasno nemá. „Chybět bude asi Hanel, který laboruje se zlomeným nosem. Uvidíme, koho dostaneme z áčka,“ poznamenal trenér opavské rezervy.

Zápas v Orlové začíná v sobotu již v 10.15.

Kravaře bez Vladana Klösela

Kravaře jako první tým v divizi obraly o body fotbalisty z Jakubčovic. Nyní je čeká utkání v Mikulovicích. Jejich soupeř je sice nováčkem, ale má ve svém středu několik hráčů, kteří překypují zkušenostmi. Vždyť takový Dominik Lhoťan hrál třeba i třetí ligy za Dolní Benešov.

„Jsou sice nováčkem, ale jejich sestava má dost zkušeností,“ všiml si trenér Kravař Lukáš Černín. „Věřím, že navážeme na výkon z posledního domácího duelu a domů body přivezeme,“ věří trenér Kravař, kterého netěší zdravotní stav stopera Vladana Klösela.

„Má problémy s kotníkem a určitě nenastoupí,“ přiznává Černín. Dalším ohroženým je i Michal Jašek. „Šanci poprat se o místo v sestavě dostanou další kluci,“ dodal trenér.

A na koho si budou muset dát Kravařští pozor? „Je to trenér Mikulovic Antonín Mura. Dokáže hráče pobláznit a nabudit. Hrají pak na doraz, mnohdy na hranici tvrdosti,“ uzavřel Lukáš Černín.

Zápas začíná v sobotu v 16 hodin.