Jeho kouč Tomáš Kamrád, který v minulosti v Městských sadech působil ctí k favoritovi respekt, ale své svěřence nabádá k tomu, aby do duelu šli se vztyčenými hlavami.

„Opava má kvalitní tým, prokázala to v úvodních dvou kolech, má šest bodů a nulu v počtu inkasovaných branek,“ konstatuje Kamrád. „Navíc stejně jako proti Kravařím využije několik kluků z áčka, ale to je jenom dobře. Určitě dopomůže kvalitě fotbalu,“ míní dolnobenešovský trenér.

Své svěřence na těžké střetnutí celý týden poctivě připravoval. „Chceme předvést pěkný fotbal. Toto utkání bereme svým způsobem jako fotbalový svátek, věřím, že lidem i soupeři ukážeme, že i my umíme fotbal hrát,“ zvedá prst Tomáš Kamrád.

V sestavě Slezského FC se s největší pravděpodobností objeví i útočník Ondřej Malohlava, ještě nedávno člen benešovské party. „Na Ondru se těšíme. Ono, žádný fotbalista nemá rád, když se mu hraje do těla,“ přináší trenér recept na pokrytí opavského kanonýra.

Opava rozhodně Dolní Benešov nepodceňuje. „Mají tým složený z mladých hráčů, někteří z nich prošli i opavským dorostem, o zvýšenou motivaci tak mají postaráno,“ myslí si trenér Opavy Josef Mucha.

O sestavě jasno ještě nemá. „Máme v ní několik okének. Uvidíme, které hráče budeme mít k dispozici z áčka,“ pokračuje Mucha. Taktiku v hlavě má. „Nechceme hrát žádného zanďoura. Rozhodně naše herní pojetí bude mít ofenzivní charakter,“ slibuje Josef Mucha.

Jeho tým v soutěži zatím válí. „Po dvou kolech bych žádné závěry nedělal. Uvidíme, až časem,“ pousmál se stratég z opavské lavičky. Zápas začíná v sobotu od 16.30. „Rád bych, aby přišlo co nejvíce diváků. Myslím si, že uvidí oboustranně dobrý fotbal,“ zve do dolnobenešovských ochozů Tomáš Kamrád.