Opavský kapitán v rámci individuálního tréninkového plánu vyrazil na kolo, a to se mu stalo osudným, když ho ve Vávrovicích na Jantarové ulici srazil osobní automobil Fiat Punto.

„Nehoda se stala ve čtvrtek v 9.50, kdy muž ročníku 1943 z Opavy nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky. V pravotočivé zatáčce se dostal do protisměru a srazil cyklistu ročníku 1978," řekl mluvčí opavské policie René Černohorský. Dodal, že dechová zkouška u řidiče byla negativní. U cyklisty byl nařízen vzhledem k závažnosti zranění odběr krve.

Na místo nehody nejprve dorazila pozemní posádka záchranářů. Ta však vzhledem k závažnosti zranění usoudila, že bude nejlepší přivolat vrtulník. V době příjezdu záchranářů byl dotyčný při vědomí a nebyl v přímém ohrožení života.

„Cyklista utrpěl poranění v oblasti hrudníku a břicha. Zranění byla vážná, a proto musel být transportován na Traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě," poznamenal tiskový mluvčí Záchranné zdravotnické služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Že se jedná o Josefa Dvorníka, potvrdil Deníku technický ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan: „Josef Dvorník měl nehodu, když se připravoval v rámci individuálního tréninkového plánu. Podle prvního vyšetření má zlomená žebra a propíchnutou plíci. Více informací nemáme. Pepovi všichni v klubu přejeme brzké uzdravení."