Opava bere jenom vítězství

Pokud se chtějí opavští fotbalisté nadále zaobírat postupovými myšlenkami, musejí dnes proti HFK Olomouc naplno bodovat, což dobře ví i trenér Jiří Neček. „Pro nás to bude hodně důležité střetnutí a jedině tři body z něj nás udrží ve hře o špici tabulky.“

Hanákům už téměř o nic nejde, pohybují se v klidných vodách, a proto mohou hrát v Opavě uvolněněji. „S Holicemi to byly vždy těžké boje, vím, že jim o nic nejde, ale hrají o prestiž,“ podotýká Neček, kterému se do sestavy vrací Jaroslav Švach.

„Na lavičku by měl být připraven, horší už je to s Víškem,“ krčí rameny opavský stratég. Jinak žádné větší změny se v sestavě Slezanů očekávat nedají. „Musíme hlavně střílet góly, do šancí se dostáváme. Od toho se vše odvíjí,“ konstatuje Neček. Zápas v Opavě má výkop dnes od 17 hodin.

Hlučín chce v Příbrami překvapit

Na hřiště rozjeté Příbrami dnes jedou fotbalisté Hlučína. Těm se v poslední době zrovna nedaří a po dobrém jarním rozjezdu se přiblížili k sestupovým příčkám. „Namočili jsme se do sestupových problémů. Vše máme ale ve svých rukou a musíme se z toho dostat,“ řekl trenér Hlučína Petr Samec.

„Paradoxně v poslední době jdou naše výkony nahoru, body ale nesbíráme, nastal čas to změnit,“ podotkl hlučínský lodivod, který v Příbrami chystá změny v sestavě, počítat nemůže pouze se zraněnýmSáblíkem. A kudy vede cesta k úspěchu? „Je třeba se vyvarovat individuálních chyb, přidat nadměrnou bojovnost a to vše potvrdit herní kvalitou,“ řekl Samec. Zápas začíná v 17 hodin.

Kompletní program:
17.00: Třinec – Krč (podzimní výsledek 0:3), Slovácko – Vítkovice (3:2), Příbram – Hlučín (0:0), Fulnek – Ústí nad Labem (0:4), Sokolov – Dukla Praha (0:2), Bohemians Praha – Hradec Králové (2:0), Čáslav – Jihlava (1:0), Opava – HFK Olomouc (0:2, ve 20.25 záznam na ČT4).