Zatímco příprava Dolního Benešova, který odstartoval letní galeje teprve nedávno, je na úplném začátku, hosté z Fulneka již s letní přípravou pomalu finišují. Tento fakt se promítl také do dění na trávníku.

„Na to, že se jednalo o náš první přípravný zápas, mohu být ale s výkonem svých svěřenců a předvedenou hrou myslím spokojen. Zkoušeli jsme některé nové hráče. V sestavě se objevil záložník Středula a útočník Holčák, kteří jsou u nás na testech z druholigové Opavy. Již v minulém týdnu přišli do Benešova ze stejného klubu také Moravec s Robinem Štefkem. Ten se ale smolně zranil,“ řekl na úvod trenér Dolního Benešova Tomáš Kamrád.

V zápase rovněž dostali šanci někteří dolnobenešovští odchovanci. Z těch se podle trenérových slov jeví nejlépe záložník Marián Tchuř. V úvodních třiceti minutách poměrně kvalitního duelu viděli diváci vyrovnanou bitvu.

„Poté jsme ale po individuálních chybách během desíti minut třikrát inkasovali. Soupeř našich zbytečných zaváhání dokázal bleskově využít,“ pokračoval Kamrád.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva v silně pozměněných sestavách, čímž se hra opět srovnala a především zdramatizovala. V 55. minutě se domácím podařilo snížit. Hostující obraně utekl Holčák, který prostřelil vybíhajícího gólmana Pospěcha.

V závěru ale druholigový soupeř zabral a dokázal se ještě dvakrát gólově prosadit. Po brankách Billa a Traxla zvítězil nakonec Fulnek 1:5.

„Je to škoda. Výsledek byl pro nás do stavu 1:3 poměrně příznivý. S výkony hráčů jsem ale spokojen. Ve hře se sice objevily některé chyby, ale příprava teprve začala a já doufám, že nedostatky ještě odstraníme,“ věří benešovský kouč.

Jeho svěřence nyní čeká pohárový zápas v Kobeřicích, kde se v neděli od 17 hodin střetnou s účastníkem krajského přeboru z Háje ve Slezsku. „Pro mužstvo je utkání velikou motivací. Vítěz totiž narazí v dalším kole na druholigovou Opavu,“ zakončil Kamrád.

Dolní Benešov - Fulnek 1:5
Branky: Holčák - Koštuřík, Vajda, Schulmeister, Bill, Traxl. Dolní Benešov: Rohel (75. Lukowicz) – Stuchlík, Moravec, Hrubý, Roman Štefek – Lhoťan, Spruch, Juchelka, Tchuř (75. Stříbný) – Šrom, Müller (46. Holčák)

(sel)