Prvních dvacet minut ale příliš zajímavého fotbalu nepřineslo. „Byla to spíše taková oťukávaná, ani jedno z mužstev se do zakončení nehrnulo,“ popisoval domácí trenér Tomáš Kamrád.

Jako první se osmělil jeho tým. Roman Štefek kopal rohový kop a jeho jmenovec Robin mířil hlavou přesně – 1:0. „Od tohoto okamžiku jsme měli více ze hry a do konce první půle si vytvořili dvě slibné šance,“ řekl Kamrád. Do té první se dostal Rozsíval. Prošel středem hřiště, ale jeho střela minula branku. Ve druhém případě po centru Juchelky nedosáhl na míč Bochňák.

Začátek druhého poločasu přinesl velkou šanci Valašského Meziříčí. Před Rohelem se zjevil zkušený Mydlo, ale jeho ránu reflexivně domácí brankář zneškodnil.

„Troufnu si říci, že to byl jeden z klíčových momentů střetnutí. Nám se poté podařilo vstřelit dvě branky a bylo de facto rozhodnuto,“ poznamenal domácí kouč. Na 2:0 zvyšoval střelou don šibenice po individuální akci Juchelka. Třetí gól přidal Robin Štefek.

„Měli jsme poté možnost ještě vítězství navýšit ale bez úspěchu. Naopak v závěru jsme polevili v koncentraci a hosté snížili na 3:1,“ řekl ještě k sobotnímu duelu Kamrád, který by rád ještě získal posilu do útoku.

Dolní Benešov - Valašské Meziříčí 3:1 (1:0)
Branky: 24. a 78. Robin Štefek, 61. Juchelka – 86. Vyskupič.
Dolní Benešov: Rohel – Buchta (46. Václavek), Moravec, Robin Štefek, Tchuř – Rozsíval (75. Koval), Knopp, Juchelka, Roman Štefek – Fico, Bochňák (60. Literák).