Josef Mucha se svými ovečkami málem dobyl Prahu. Starší dorostenci Slezského FC Opava byli kousek od tříbodového zisku na pražské Slavii. Opavští fotbalisté odehráli dobrý zápas, v prvním poločase mohli jít dokonce do vedení, když Martin Neubert prostřelil úplně všechno, pomezní rozhodčí ale k údivu všech branku pro údajný ofsajd neuznal.

„Nechápu to, byl to jasný gól,“ rozčiloval se opavský trenér Josef Mucha. „První poločas jsme byli aktivnějším mužstvem, často jsme chodili do přečíslení, branku se nám ale nepodařilo,“ pokračoval Mucha. Ve druhém poločase Slávisté hru srovnali. Hrozili však jen střelami z větší vzdálenosti, které Květon v poklidu likvidoval, zápas nakonec dospěl k bezbrankové remíze. „Bod ze Slavie se počítá, před utkáním bych ho bral všemi deseti, no a nakonec jsme mohli i vyhrát,“ uzavřel trenér starších dorostenců.

Slavia Praha - Slezský FC Opava 0:0

Opava: Květon – Pomp, Hrabina, Michalčák, Krčmařík – Furik (84. Štefek), Horák, René Wirth, Kaštovský – Holčák (75. Boháč), Neubert (88. Šrom).

Mladší dorost přišel o tři body v nastavení

Velmi dobré utkání odehráli na Slavii i mladší dorostenci. Nad favoritem soutěže dokonce třikrát vedli, bohužel pro ně sešívaní dokázali v nastaveném čase vyrovnat na 3:3. Slezský FC jel do Prahy s tím, že nemá co ztratit, a hned ve 12. minutě šel překvapivě do vedení, kdy domácího brankáře pokořil ze standardní situace Brunclík. Slávisté ale přišli s odpovědí.

Jenomže Opava nezalezla a tlačila se dopředu. Lukáš Škrobánek mířil přesně a Slezané opět vedli, avšak jen pár minut. Favorit vyrovnal a nadechoval se k náporu, vítr z plachet mu vzal ale vlastní gól. Slezský FC vedl 2:3 a od nečekané výhry ho dělilo pár vteřin. Jenomže ve čtvrté minutě nastavení byl v hostující šestnáctce pořádný závar, který proměnili domácí ve vyrovnávací gól. „Hráli jsme na hřišti špičkového týmu. Bod má pro nás svou cenu. Vyrovnávací gól sice zaváněl ofsajdem, na to se ale nechci vymlouvat, měli jsme soupeře v pokutovém území uskákat,“ řekl k utkání trenér Opavy Rostislav Vojáček.

Slavia Praha - Slezský FC Opava 3:3 (0:1)

Branky Opavy: Brunclík, Škrobánek, vlastní.

Opava: Štencek - Villaschek, Šenk, Šrom, Klimas (55. Orlík) – Galvas, Harazin, Binar (30. Wedlich, Brunclík – Škrobánek, Jeřábek (75.Žmolík).