Starší dorostenci vstoupili do sezony vítězně

OPAVA -Vítězstvím 4:1 nad Spartou Brno odstartovali béčkoví starší dorostenci Slezského FC sezonu v Moravskoslezské lize. Dvěma góly se na vítězství podílel navrátilec v opavském dresu Thomas.

10.8.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Rudolf Muzika

V prvních minutách byla na obou mužstvech patrná nerozehranost a ve hře se vyskytovalo velké množství nepřesností. Přeci jenom se jednalo o první kolo a mužstva se teprve dostávají do zápasového rytmu. Na první šanci se čekalo téměř dvacet minut. Po chybě v opavské obraně se tváři v tvář Košárkovi ocitl Hanzal, ale svou střelou jen pozdravil zahrádkáře za domácí brankou.

Opaváci byli mnohem efektivnější a ve 24. minutě se dostali do vedení. Hrabina poslal do samostatného úniku Thomase, jehož zezadu „sestřelil“ brněnský obránce, a rozhodčí bez jakéhokoliv rozmýšlení ukázal na penaltový puntík. Přičemž ještě nešťastného obránce hostí poslal předčasně pod sprchy. Odpovědnost na sebe vzal Kaštovský a tvrdou ranou k pravé tyči rozvlnil síť poprvé – 1:0.

Vedení však domácím vydrželo pouze 4 minuty. K trestnému kopu z takřka 25 metrů se postavil Beránek a nevídanou dělovkou propálil Košárka – 1:1. Opavské mladíky inkasovaný gól nezlomil a rychlými přihrávkami po zemi se snažili rozložit brněnskou obranu. Po jedné z nich předložil Thomas tutovku Palkovičovi, ten však trefil jen bránící hráče hostí na brankové čáře. V poločase se oba týmy rozešly smírně, stav byl 1:1.

Po změně stran byli opět mnohem aktivnější domácí a jejich snažení vyústilo v 60. minutě. Hosté sehráli špatně rohový kop, míč vybojoval Václavek, přihrál rozběhnutému Thomasovi a ten zkušeně obstřelil vyběhnuvšího brankáře – 2:1. Za dalších 5 minut to již bylo o dvě branky. Horák dlouhým pasem přes půl hřiště našel Václavka, který s vydatným přispěním brněnského obránce vstřelil třetí gól – 3:1. Už viditelně rezignující hosty dorazil svým druhým gólem Thomas, a stanovil tak konečné skóre na 4:1.

Branky SFC: Thomas 2, Václavek, Kaštovský (pen.)

SFC: Košárek – Onderka, Horák, Hrabina (63. Komárek), Fajkus – Pospíšil (50. Václavek), Kašný, Kužel, Kaštovský – Palkovič (80. Kratochvil), Thomas.

10.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 120 Kč Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) HORIZONTÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Tůmová Lenka Ing., tel.: 553 872 173, 731 607 906, e-mail: tumova@ostroj.cz., Výborná znalost čtení technických výkresů, jeřábnický průkaz a vazačské osvědčení výhodou. Samostatnost, flexibilita., Pracoviště Opava, nástup ihned., Nabízíme:, - Odměnu za pracovní přínos v závislosti na hospodářském výsledku, - Týden dovolené navíc, závodní stravování, očkování proti chřipce., - Příspěvek na penzijní připojištění po 1 roce v zaměstnaneckém poměru, - Příspěvek na letní dětský tábor nebo lyžařský výcvik., - Poukázky na zdravotní prevenci, sportovní a kulturní aktivity, - Sportovní a společenské akce společnosti, Náplň práce: odpovídá za používání kalibrovaných měřidel, odpovídá za provádění nezávislé kontroly; provádí přípravu a kontrolu nářadí a nástrojů; řídí chod stroje a provádí strojní obráběbí; provádí samokontrolu provedené práce; provádí doplňování olejů a chladicích emulzí do stroje; obsluhuje zvedací zařízení a manipuluje s materiálem a rozpracovanými díly.. Pracoviště: Ostroj a.s., Těšínská, č.p. 1586, 746 01 Opava 1. Informace: Lenka Tůmová, +420 553 872 173. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 90 Kč Manipulační dělníci ve výrobě DĚLNÍK, DĚLNICE NA VÝROBU PEKAŘSKÝCH VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KO: Kamrád René, tel.: 604 463 858. Životopisy zasílejte na email: azpek@azpek.cz s označením DĚLNICE. , Vyučení v oboru není podmínkou, praxe výhodou. Požadujeme dobrý zdravotní stav, chuť pracovat a učit se novým věcem. , 2-směnný provoz, pracoviště Bolatice, nástup dle dohody.. Pracoviště: Azpek, s.r.o., Sokolovská, č.p. 865, 747 23 Bolatice. Informace: René Kamrád, +420 604 463 858. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 90 Kč Pracovníci ostrahy, strážní OSTRAHA PRODEJEN - STRÁŽNÝ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 110 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: * Kačor Petr, tel.: 739 601 050 - volejte pouze PO - PÁ 9:00 - 17:00 hod., e-mail: pkacor@samcor.cz. Nechoďte na prodejnu, kontaktní osoba se tam nenachází. Pro domluvení sosbbní schůzky je nutný telefonický kontakt., Zkoušky odborné způsobilosti "Strážný" podmínkou, bezúhonnost, fyzická zdatnost., Prac. doba je nerovnoměrně rozvržená - prac. doba dle rozpisu. Je možné se domluvit na pracovní smlouvě nebo DPP či DPČ. Pracovní úvazek: plný nebo zkrácený., Vhodné i jako brigáda., Jedná se o ostrahu v prodejnách s luxusním zbožím.. Pracoviště: Samcor s.r.o. - oc breda&weinstein, U Fortny, č.p. 49, 746 01 Opava 1. Informace: Petr Kačor, +420 739 601 050. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 78 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená DĚLNÍK DO VÝROBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 78 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KO: Premus Radek, tel.: 724 732 411 (pracovní dny 7:00 -15:00 hod.), e-mail: premus@komutex.cz, Prac. smlouva na dobu neurčitou se zkušební dobou 3 měsíce, pracoviště Jakartovice, nástup ihned., Náplň práce: obsluha jednoducých zařízení.. Pracoviště: Komutex, spol. s r.o.- pracoviště, 747 53 Jakartovice. Informace: Radek Premus, +420 724 732 411.

Zápas 15. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a FC Baník Ostrava.
13 83

Opava vs. Baník: Při slezském derby policie zatkla 26 chuligánů

Sigma Olomouc - SFC Opava, 3. listopadu 2018
5 33

Opava sahala po výhře, má ale pouze bod

Opava držela krok v prvním poločase

/VIDEO, FOTOGALERIE/Doposud neporažený celek letošní basketbalové Ligy mistrů z Tenerife se představil ve středu na opavské palubovce. Slezané drželi krok s týmem z Kanárských ostrovů v prvním poločase, nakonec prohráli 70:92. Trenér Petr Czudek postrádal marody Bujnocha, Dragouna a Zbránka.

Navrátilec do sestavy Václav Bujnoch: Generálka na Tenerife nám nevyšla

Opava - Tři zápasy byl nucen kvůli problémům s kolenem vynechat křídelník Václav Bujnoch. Návrat na palubovku mu nevyšel podle představ. Jeho Opava nečekaně prohrála s pražskými Vysokoškoláky 63:74. Rodák z Ostravy odehrál necelých devatenáct minut a zaznamenal šest bodů.

Joel Kayamba: Pro mě to byl zápas o život

Jeho forma graduje. Opavský záložník Joel Kayamba zářil i v nedělním domácím derby 15. kola FORTUNA:LIGY proti Baníku. Na vítězství 2:1 se podílel jednou brankou, kromě toho hodně zlobil ostravskou defenzivu.

Napětí mezi chuligány Baníku a Opavy: Proč se tak nenávidí?

Slezské derby mezi fotbalovými kluby SFC Opava a Baník Ostrava patří mezi nejrizikovější zápasy u nás a odpovídají tomu i mimořádná bezpečnostní opatření. V neděli v Opavě demonstrovala Policie ČR svou sílu a nepokoje v ulicích města ani na stadionu tentokrát nepřipustila.