Starší dorostenci vstoupili do sezony vítězně

OPAVA -Vítězstvím 4:1 nad Spartou Brno odstartovali béčkoví starší dorostenci Slezského FC sezonu v Moravskoslezské lize. Dvěma góly se na vítězství podílel navrátilec v opavském dresu Thomas.

10.8.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Rudolf Muzika

V prvních minutách byla na obou mužstvech patrná nerozehranost a ve hře se vyskytovalo velké množství nepřesností. Přeci jenom se jednalo o první kolo a mužstva se teprve dostávají do zápasového rytmu. Na první šanci se čekalo téměř dvacet minut. Po chybě v opavské obraně se tváři v tvář Košárkovi ocitl Hanzal, ale svou střelou jen pozdravil zahrádkáře za domácí brankou.

Opaváci byli mnohem efektivnější a ve 24. minutě se dostali do vedení. Hrabina poslal do samostatného úniku Thomase, jehož zezadu „sestřelil“ brněnský obránce, a rozhodčí bez jakéhokoliv rozmýšlení ukázal na penaltový puntík. Přičemž ještě nešťastného obránce hostí poslal předčasně pod sprchy. Odpovědnost na sebe vzal Kaštovský a tvrdou ranou k pravé tyči rozvlnil síť poprvé – 1:0.

Vedení však domácím vydrželo pouze 4 minuty. K trestnému kopu z takřka 25 metrů se postavil Beránek a nevídanou dělovkou propálil Košárka – 1:1. Opavské mladíky inkasovaný gól nezlomil a rychlými přihrávkami po zemi se snažili rozložit brněnskou obranu. Po jedné z nich předložil Thomas tutovku Palkovičovi, ten však trefil jen bránící hráče hostí na brankové čáře. V poločase se oba týmy rozešly smírně, stav byl 1:1.

Po změně stran byli opět mnohem aktivnější domácí a jejich snažení vyústilo v 60. minutě. Hosté sehráli špatně rohový kop, míč vybojoval Václavek, přihrál rozběhnutému Thomasovi a ten zkušeně obstřelil vyběhnuvšího brankáře – 2:1. Za dalších 5 minut to již bylo o dvě branky. Horák dlouhým pasem přes půl hřiště našel Václavka, který s vydatným přispěním brněnského obránce vstřelil třetí gól – 3:1. Už viditelně rezignující hosty dorazil svým druhým gólem Thomas, a stanovil tak konečné skóre na 4:1.

Branky SFC: Thomas 2, Václavek, Kaštovský (pen.)

SFC: Košárek – Onderka, Horák, Hrabina (63. Komárek), Fajkus – Pospíšil (50. Václavek), Kašný, Kužel, Kaštovský – Palkovič (80. Kratochvil), Thomas.

10.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

V pořadí už třetí ročník Kabelkového veletrhu Opavského a Hlučínského Deníku hostilo v pátek odpoledne OC Breda.
57

Na Kabelkovém veletrhu padl absolutní rekord

Vánoce se očekávají dražší

Od hřebíků po komponenty do vozidel

Na místě Šibenného mlýna v obci Branka byla v roce 1862 vybudována továrna Branecké železárny, která vyráběla kromě drobného železářského sortimentu především hřebíky a cvočky do bot.

Zdeněk Lukeš: Opava má nejkrásnější koupaliště jaké znám

/ROZHOVOR/ Do Opavy jezdíval jako dítě. Jeho rodiče-sochaři Jaroslava Lukešová a Vladimír Kýn tu měli v podkroví domu na nároží Tyršovy a Rooseveltovy ulice ateliér. Nyní se sem dostane jednou za několik let.

Slezan odvolal trenéry

Vedení opavského hokejového klubu po středeční porážce ve Valašském Meziříčí odvolalo trenérskou dvojici Marek Harazim - David Galvas.