Soutěž zahájí 8. března utkáním v Brně. „Na podzim jsme měli k dispozici šestnáct hráčů a dva brankáře. S výsledky já osobně spokojen nejsem, neboť v tabulce pravdymámena svém kontě minus sedm bodů. Přestože jsme se celou dobu pohybovali ve vrchní polovině tabulky, nakonec jsme první část sezony dokončili na dvanáctém místě. V posledních kolech se nám nedařilo, když jsme si na své konto připsali pouze jedno vítězství,“ vrátil se k podzimní části sezony někdejší vynikající ligový útočník a nyní trenér starších dorostenců Opavy Josef Mucha.

Ten lituje především zápasů, které jeho svěřenci ztratili po zbytečných chybách, které ústily v laciné góly v opavské síti. „Důvodem našeho současného postavení je především veliké množství individuálních chyb, které nás srážely do kolen. Je mrzuté, že se jich dopouštěli rovněž hráči, kteří měli být oporami. Na podzim nás provázely hodně kolísavé výkony. Problémem je také fakt, že dostáváme hodně branek, v čemž patříme mezi nejhorší týmy tabulky. Na druhou stranu jich také hodně dáváme, což je pozitivní a proti ostatním v tomto směru vynikáme,“ pokračoval Mucha.

Během přípravy odehrají Slezané několik přípravných utkání. „Volili jsme spíše těžší soupeře. Pro mužstvo budou tyto duely dobrou prověrkou. Dále se utkáme třeba se slovenskou Žilinou nebo Brnem. Třicátého ledna pak odjedeme na soustředění do Kravař, kde ukončíme hrubou část přípravy. Pak již budeme ladit spíše herní část,“ řekl dále Mucha.

Jedenátého února odjede trenér se svým týmem na Slovensko, kde budou dalšími protivníky Trnava a Nitra. Pak již bude následovat zápas s Ružomberkem, který bude zároveň soutěžní generálkou. S přístupem svých svěřenců je ambiciózní kouč zatím spokojen. Kádr čítá osmnáct hráčů a dva brankáře. „Z dorosteneckého mužstva kategorie U18 přišel Hrabina. Kariéru na– opak ukončil Vaněk, jenž se chce věnovat studiu,“ popsal změny v kádru mužstva Mucha.

Ten je rád, že se týmu vyhýbají zdravotní problémy. Hráči tak mohou pracovat naplno. Osa mužstva, kterou tvoří kapitán René Wirth a útočníci Josef Holčák s Martinem Neubertem, absolvovali část přípravy s mužstvem mužů. Posledně jmenovaný dokonce odjede s druholigovým áčkem na herní soustředění do Břeclavi. Samotný kouč Josef Mucha je s angažmá v Opavě spokojen. „Já jsem v Opavě rozhodně spokojen. Mužstvo jsem za půl roku poznal natolik, že by se teď naše výsledky měly zlepšit. Našel jsem zde perfektní partu lidí, se kterými se velmi dobře spolupracuje,“ zakončil Mucha, který si pochvaluje také neustále se zlepšující zázemí klubu.