Do nadcházejícího ročníku nejvyšší soutěže, kterou je v kategorii dorostu 1. ČPP liga, vstoupí ve středu 13. srpna na domácím trávníku také mužstva Opavy. Soupeřem jim bude nepříjemný celek Brna, který jistě nebude chtít odevzdat body ve Slezsku zadarmo.

Utkání staršího dorostu má na programu výkop v 11 hodin. Duel bude premiérou trenéra Vladimíra Skalby na opavské lavičce, kde vystřídal svého předchůdce Josefa Muchu, jenž odešel k druholigovému mužstvu mužů HFK Olomouc.

Osu mužstva by měli tvořit brankář Klech, obránce Hrabina, záložníci Furik s Ihnatišinem a o dostatek vstřelených branek by se měli postarat útočníci Thomas a Kaštovský. „Co se týče cílů pro sezonu, chtěli bychom se určitě pohybovat ve středu tabulky.

Myslím, že mužstvo má svou vnitřní sílu a je na sezonu dobře připraveno. O posílení mužstva zatím neuvažujeme. Musel by to být hotový hráč, který by byl příslibem také pro druholigové áčko,“ řekl na adresu svých svěřenců trenér staršího dorostu Vladimír Skalba, který dosáhl svého doposud největšího úspěchu ve Viktorii Žižkov, se kterou dokázal postoupit do nejvyšší soutěže mezi dospělými.

Hned po nich na trávník vyběhnou rovněž jejich mladší kolegové. Ty, stejně jako v jarní části soutěže, povede do bojů trenér Rostislav Vojáček. Utkání začne ve 13 hodin 15 minut. Mužstvo mladšího dorostu, vedené koučem Rostislavem Vojáčkem, se v letní přestávce poměrně hodně obměnilo.

Řada hráčů musela přejít do starší věkové kategorie. V mužstvu tak zůstali pouze tři fotbalisté loňské základní sestavy, a to Štencek, Hoza a kanonýr Jeřábek. Tito hráči by měli hru mužstva táhnout a zkušený trenér na ně bude v nadcházejícím soutěžním ročníku spoléhat.

Cílem mužstva je zachytit úvod soutěže, což znamená uspět v prvních pěti utkáních. „Chceme hrát ve středu tabulky a připravit hráče pro starší dorost U19,“ zdůraznil Vojáček. Oba středeční zápasy se odehrají na hřišti za koupalištěm, kde bude pro diváky nově připraven také stánek s občerstvením.

(sel)