Návrat do nejvyšší dorostenecké soutěže měli opavští mladíci ve svých rukou a pro potřebné body zajížděli tři kola před koncem na Spartu Brno. V Brně se odehrál zápas plný zvratů.

„První poločas nám nevyšel a prohrávali jsme dvoubrankovým rozdílem,“ uvedl k nervóznímu střetnutí trenér opavské devatenáctky Milan Furik. V 62. minutě nastal obrat a opavským hráčům se povedl husarský kousek. Během tří minut dali tři góly a otočili zápas ve svůj prospěch.

„V závěru utkání jsme ale o vedení přišli a v nastavení jsme inkasovali vyrovnávací branku,“ zavzpomínal Furik. Konečný výsledek 3:3 nedával jistotu postupu, výsledky ostatních týmů však byly pro Opavu příznivé, a mohly tak naplno vypuknout oslavy postupu.

Opava se tak dokázala po roce vrátit do 1. dorostenecké ligy, a navázat tak na dobrou práci s mládeží.

Postupové ambice se nerodily lehce. Cíle před sezonou byly stanoveny jasně - návrat obou dorosteneckých mužstev do nejvyšších soutěží. „Vstup do sezony se nám nevydařil a po prvních dvou kolech jsme byli bez bodu. Potom se ale kluci rozjeli a přišla šňůra dvanácti zápasů bez porážky,“ konstatoval Furik.

Poslední zápasy podzimu však nezastihly starší dorostence v nejlepší formě a přezimovali na druhé příčce v tabulce se 30 body. Zimní příprava dopadla velmi dobře a dosažené výsledky přípravných zápasů napovídaly o kvalitě mužstva. Dorostenci si poradili s řadou divizních týmů v mužské kategorii. Mužstvo však doznalo několik změn.

„Jarní sezonu jsme začínali s 18 hráči, ale těžká zranění zamíchala se sestavou. V zimní přestávce byly provedeny hráčské změny jak směrem nahoru do mužské kategorie, tak i směrem dolů do dorosteneckých soutěží,“ uvedl Milan Furik a dodal: „Mužstvo se nám tak zúžilo i kvůli odchodu některých hráčů na 14 členů.“

Další zranění a nepříjemnosti se už týmu bojujícímu o postup vyhýbaly, přesto první jarní výsledky nebyly optimální. Pak se ale opavští mladíci znovu rozjeli a šli za svým cílem, který se nakonec povedl už tři kola před koncem. Svěřenci Milana Furika se mohou pochlubit 64 zásahy do sítě soupeřů, zatímco inkasovali pouze 34 branek, a celkovým ziskem 60 bodů.

„Všem klukům bych chtěl poděkovat za dobrou a poctivou práci a popřát jim do dalších sezon hodně úspěchu a krásných fotbalových zážitků,“ řekl s nostalgií po postupu Milan Furik.

Ondřej Ludvík