Ti si po devadesáti minutách svižného fotbalu nakonec připsali vítězství v poměru 4:1. Opavští mladíci předváděli bojovný fotbal, podložený pohybem a důrazem. První velkou šanci si tak vypracoval Kuznik, ale v rozhodujícím momentu jako by se lekl a neuspěl.

Krnovský tým začal ožívat a ukazoval se na hrací ploše jako zkušenější. To posléze vyjádřil úspěšnou střelou do šibenice opavské branky domácí Matějíček. Gól Opavany zaskočil. O pár minut později mohl zvýšit vedení domácích Daříček, ale po samostatném průniku na brankáře Škrobánka nevyzrál.

Útočná dvojice Daříček s Matějíčkem ale zlobila Slezany i v dalším průběhu prvního poločasu. Hosté se snažili, ale scházely síly vypotřebované v předchozím průběhu přípravy. A tak se znovu prosadil Krnov. Po spolupráci s Matějíčkem centroval před branku Opavy Daříček a Mitura doklepl míč za záda gólmana hostů podruhé.

Opavští dorostenci ale zbraně nesložili a před koncem prvního poločasu se jim to vyplatilo. Na cestu do šaten poslal svůj pozdrav golmanu Heinzkemu Greč a domácí síť se zavlnila – 2:1.

Také druhý poločas přinesl poměrně dobrý, ofenzivní fotbal. Navrch měli sice stále hráči krnovského mužstva, kteří vstřelili do sítě Opavy třetí gól, když byl agilní útočník Matějíček v pokutovém území Opavy faulován a Mitura proti střídajícímu brankáři Lorencovi sice s obtížemi, ale přece jen uspěl – 3:1.

„To byl podle mne rozhodující moment utkání. Bylo jasné, že naši kluci jsou po předchozím soustředění, kdy absolvovali sérii dvou i třífázových tréninků, unaveni a přesto, že to bylo asi nejhorší jejich utkání v přípravě, měli chuť bojovat. Zrodila se tak první naše porážka,“ komentoval duel trenér opavských mladíků Rostislav Vojáček.

V polovině druhé půle přišla další rychlá kombinační akce domácího kolektivu, kterou pohotovou střelou z hranice šestnáctky zakončil Daříček čtvrtým gólem Krnova.

FC Krnov – SFC Opava „18“ 4:1 (2:1)
Sestava SFC: Škrobánek (46. Lorenz) – Šrajer, Hoza, Swiech, Hrabiňa – Greč, Čepelka, Linet, Němec – Kuzník, Žídek, střídali Horák, Matušík a Gračanin. Trenér: Rostislav Vojáček