Úvod utkání jasně naznačil, že Polomští si na lískoveckou půdu přijeli pro vítězství. Skvělé entrée do utkání odstartoval Štýbar, když zužitkoval dobrou příhru spoluhráče Zimy a popáté v sezoně skóroval.

Vzápětí se do velkých šancí probojovali Tomáš Valošek a Peter Koňušiak, kteří však svá sóla neproměnili. Nedáš, dostaneš platilo i v tomto případě. Po zaváhání hostující obrany nechala Polom Lískovec vyrovnat. Výborný den ovšem měli oba polomští střední záložníci Radim Neuwirth a Martin Hradský, jež rozdávali přesné pasy na všechny strany.

Důkazem budiž nahrávka Martina Hradského Štýbarovi, který si ve stoprocentní brankové příležitosti počínal jako zkušený mazák a obstřelil domácího gólmana.

Do poločasu udeřili hosté ještě jednou. Tentokrát se v roli dvorního nahrávače objevil kapitán Neuwirth a vyslal na zteč Koňušiaka, jenž si míč zasekl a pěknou střelou k tyči upravil na 1:3.

Hned po přestávce však pustili Polomští Lískovec do kontaktu poté, co balon z jedné standardní situace skončil až za Bučkovými zády. Snížení domácího celku znamenalo to, že Pustá Polom se bude muset o výhru ještě dost strachovat.

Rozřešení tohoto zápasu mohlo padnout z kopačky Nikoly Štýbara, jenže jeho pokus jeden z lískoveckých obránců odhlavičkovával zázračně z brankové čáry. Hrdinou celého duelu se stal Milan Mikulenka, kterému dala obrana Lískovce prostor, jehož hostující zadák využil ke vstřelení polomské čtvrté branky.

Lískovec se i přesto cpal do útočení a Buček se mezi třemi tyčemi musel notně ohánět. V samém závěru sice hlavní rozhodčí odpískal proti Polomi penaltu, s níž si domácí poradili, ale tři body na hostujícím kontě už Polomským nemohl nikdo uzmout.

„Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Kdyby nám to tam padalo více, mohli jsme vstřelit klidně 5 gólů. Bohužel Pustá Polom pustila soupeře do kontaktu zbytečnými chybami. Nakonec jsme se však radovali z vítězství proti silnému soupeři v docela bouřlivém prostředí,“ hodnotil obránce Polomi Tomáš Hradský.

Lískovec – Pustá Polom 3:4 (1:3)
Branky: 20. a 50. L. Myšinský, 90. z pen. Čerňák – 2. a 30. N. Štýbar, 40. Koňušiak, 80. Mikulenka
Sestava Pusté Polomi: Buček - Čumpelík, Mikulenka, T. Hradský, Kozel. - Zima (85. R. Valošek), Neuwirth, M. Hradský, T. Valošek (86. Sláma) – N. Štýbar, Koňušiak
(dus)
Tabulka Krajského přeboru po 5. kole.