Při pohledu na aktuální tabulku je na tom sice na první pohled nejhůře Sparta, ale ta má vše ve svých rukou. Pokud Sokolov porazí, ve druhé lize zůstane.

Každému zasvěcenému fotbalovému fanouškovi totiž je jasné, že rozhodovat nebudou pouze body, ale také vzájemné zápasy. Ty přicházejí na řadu v momentě, kdy jsou na tom kluby po 30. kole bodově stejně. A letos se ve druhé lize může stát, že hned čtveřice klubů získá třeba 29 bodů!

Hlasujte v anketě >>>
Který tým se ve druhé lize nakonec neudrží?

V tom případě by o pořadí, tedy sestupujícím, rozhodovala minitabulka ze vzájemných zápasů. Pokud na ni dojde, hodně smutno bude v Opavě, která má se všemi ohroženými kluby horší vzájemnou bilanci. I proto je jasné, že svěřenci trenéra Horáka musejí ve Vlašimi bodovat.

Podle slov obránce Martina Uvíry nepanuje v Opavě ani po sobotní remíze se Žižkovem poraženecká nálada. „Stále to máme ve svých rukou, pokud ve Vlašimi vyhrajeme, nemusíme se ohlížet ani vpravo, ani vlevo,“ konstatoval Martin Uvíra.

Opava na jaře zůstává daleko za očekáváním, vždyť získala pouze 11 bodů! A ve Vlašimi ji čeká jeden z nejdůležitějších zápasů novodobé historie. Fanoušci si nyní už hlavně přejí, aby se ambiciózní klub zachránil, a zpackaná sezona bude za nimi. „Nálada v týmu je bojovná. Všichni chceme, někteří až moc. Uděláme vše pro to, abychom se zachránili. Já věřím, že to dáme a nakonec si všichni pořádně vydechneme a budeme slavit,“ podotkl Uvíra.

Jeho slova zní sice příjemně, ale všichni vědí, že pokud by třeba jeho tým porazil v sobotu Žižkov, byl by už prakticky zachráněný… V nepříjemné situaci je také Hlučín, kterému nemusí stačit k záchraně ani vítězství nad pražskou Duklou.

„Je špatné, že nemáme naši situaci ve svých rukou. I přesto jsem stále optimistou. Týmy kolem nás mají těžké soupeře, navíc s Opavou a Čáslaví máme lepší vzájemnou bilanci. My musíme hlavně porazit Duklu, jedno z nejlepších mužstev jara,“ upozorňuje kouč Hlučína Václav Daněk.

„Jak se říká, konec dobrý, všechno bude dobré,“ dodal Daněk.

Možností, jak nakonec druhá liga dopadne, je doopravdy ještě hodně. Jisté je, že příznivci Opavy i Hlučína budou v sobotu kromě svých miláčků fandit také Karviné. Právě ona by totiž v případě domácí výhry nad Čáslaví mohla pomoci oběma slezským klubům ke kýžené záchraně.